X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Dziecięcy koszmar - zaginięcia i porwania rodzicielskie

Ostatnia aktualizacja: 25.05.2017 14:22
Dziś Międzynarodowy Dzień Dziecka Zaginionego. W "Czterech porach roku" radzimy, co robić, gdy nasze dziecko zgubiło się lub zostało porwane przez drugiego rodzica.
Audio
  • Izabela Jezierska-Świergiel z Fundacji ITAKA o zaginięciach dzieci (Cztery pory roku/Jedynka)
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjneFoto: Shutterstock.com/aphichato

Rocznie na policję zgłaszanych jest ok. 7 tys. zaginięć nieletnich, a 95 proc. poszukiwań kończy się sukcesem po jednej czy dwóch dobach. Mniejsze dzieci zwykle znajdują się w ciągu kilku-kilkunastu godzin. Jednak to, że większość tego typu spraw to fałszywe alarmy, nie oznacza, że można bagatelizować niepokojące sygnały.

- Liczy się każda minuta. Jeśli czujemy, że coś jest nie tak, zgłaszamy sprawę na policję - mówi Izabela Jezierska-Świergiel z Fundacji ITAKA. - Oczywiście nie nękamy dziecka dzwonieniem co trzy minuty, bo tylko rozładujemy mu telefon - dodaje.

Radzi też, by na komisariat zabrać ze sobą zdjęcie dziecka (najlepiej wydrukowane) i ustalić, jak było ono ubrane, i gdzie było widziane po raz ostatni. - Musimy też zadbać o to, żeby ktoś został w domu na wypadek, gdyby w tym czasie dziecko wróciło. Ewentualnie zostawmy kartkę na drzwiach - podpowiada Izabela Jezierska-Świergiel.

Mówi ona także o porwaniach rodzicielskich, które zdarzają się, gdy rodzice nie mogą porozumieć się co do tego, kto będzie sprawował opiekę nad dzieckiem. Jakie szkody w psychice najmłodszych może wyrządzić takie porwanie? O tym w nagrania audycji.

***

Tytuł audycji: Cztery pory roku

Prowadzi: Roman Czejarek

Gość: Izabela Jezierska-Świergiel (sekretarz zarządu Fundacji ITAKA)

Data emisji: 25.05.2017

Godzina emisji: 11.20

mg/pg

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Władza rodzicielska to prawa, ale i obowiązki

Ostatnia aktualizacja: 25.03.2015 12:33
Rodzic musi dbać o wykształcenie, rozwój psycho-fizyczny dziecka, ale także np. opiekować się jego majątkiem - mówił w Jedynce mecenas Bartosz Bator.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Zaginęło dziecko - co robić?

Ostatnia aktualizacja: 13.03.2017 13:50
Kilka dni temu Polskę zelektryzowała wiadomość o porwaniu 12-latki z Golczowa. Na szczęście dziecko zostało odnalezione przez policjantów, a cała sprawa wywołała dyskusję o bezpieczeństwie dzieci.
rozwiń zwiń