Jak dla dorosłych, tylko lepiej. O audiobookach dla dzieci

Ostatnia aktualizacja: 25.05.2017 18:04
- W dzisiejszym, przesyconym obrazami świecie, obcowanie z książką, zarówno w wersji papierowej, jak i z audiobookami bardzo rozwija dzieci - mówi aktorka Edyta Jungowska.
Audio
  • Edyta Jungowska opowiada o audiobookach dla dzieci (Cztery Pory Roku/ Jedynka)
zdjęcie iulustracyjne
zdjęcie iulustracyjneFoto: SunKids / Shutterstock

Edyta Jungowska przyznaje, że samo czytanie książek dla dzieci jest łatwiejsze niż sam ich wybór, który zawsze jest trudnym zadaniem. - Najważniejsza jest świetna literatura, traktująca maluchy poważnie i z szacunkiem, dająca dziecku pole na własny świat, bycie odpowiedzialnym - opowiada gość Jedynki. Gdy już zdecydujemy się na jakąś pozycję, to należy po prostu zabrać się do pracy.

A jak wygląda czytanie książek dla najmłodszych? Najlepiej z interpretacją, czyli nie "na biało", bo pozwala to lepiej przyswoić treść i utrzymać uwagę słuchających. - Kiedyś rozmawiałam o tym z panem Wojciechem Pszoniakiem, który powiedział, że książki dla dzieci czyta się jak te dla dorosłych, tylko że lepiej - śmieje się aktorka.

Czy czytając książkę można pominąć fragmenty tekstu? Jak pracuje się nad audiobookami? O tym więcej w nagraniu audycji.

***

Tytuł audycji: Cztery pory roku

Prowadzi: Roman Czejarek

Gość: Edyta Jungowska (aktorka, która i pisze i czyta wiele książek dla dzieci)

Data emisji: 25.05.2017

Godzina emisji: 9.23

sm/zi

Czytaj także

Jak przekonać dzieci do czytania książek?

Ostatnia aktualizacja: 17.10.2016 15:00
Internet, gry komputerowe i filmy dla wielu najmłodszych są dużo atrakcyjniejsze niż książki. Jednak eksperci przekonują, że głównymi winowajcami spadku zainteresowania czytaniem nie są wcale nowe technologie, tylko... rodzice!
rozwiń zwiń

Czytaj także

Edyta Jungowska o tym, jakie książki podsuwać dzieciom

Ostatnia aktualizacja: 10.12.2016 16:00
Aktorka dorosłym widzom znana jest z seriali i spektakli teatralnych, a tym młodszym - z audiobooków m.in. o przygodach Pippi Langstrumpf.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Książka do zrobienia". Bodziec, by wydać własną

Ostatnia aktualizacja: 18.02.2017 12:00
Aleksandra Cieślak zdobyła właśnie wyróżnienie Bologna Ragazzi Award for Art Books za "Książkę do zrobienia". To najbardziej prestiżowy międzynarodowy konkurs książki dziecięcej i młodzieżowej.
rozwiń zwiń