Mama szóstki dzieci: relację tworzy się od początku

Ostatnia aktualizacja: 26.05.2017 13:00
W Dniu Matki nasze studio odwiedziła Agnieszka Jackowska - mama szóstki dzieci, pedagog, członkini Związku Dużych Rodzin "3 Plus".
Audio
  • Agnieszka Jackowska, mama sześciu córek, o wychowaniu i rodzinnym życiu (Cztery pory roku)
  • Dr Beata Pawlus i dr Aleksandra Wesołowska przekazują fakty i obalają mity na temat karmienia piersią (Cztery pory roku/Jedynka)
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjneFoto: Shutterstock.com/VGstockstudio

Bohaterka audycji przyznaje, że macierzyństwo daje jej ogromną radość i opowiada, jak wyglądał jej dzisiejszy poranek: - Najpierw śniadanie, córka Marysia mówi: "mamo, zapraszam", kolejna przesyła SMS-a, dwie są na wyjeździe i napisały "najukochańsza mamusiu". Było pięknie, świeciło słonce, tańczyłyśmy przed moim wyjściem do radia - mówi.

Agnieszka Jackowska przyznaje też, że dobrą relację z dzieckiem trzeba budować od samego początku. - Czyli od momentu, kiedy dowiadujemy się o ciąży. Na pierwszą córkę, Joasię, czekaliśmy aż trzy lata. Koncepcja rodziny była 2+3, urodziła się pierwsza, druga, trzecia córka i mówimy: jak to? tylko tyle? - opowiada gość radiowej Jedynki.

W audycji rozmawialiśmy także o tym, jak cenne i ważne dla rozwoju dziecka jest mleko matki. O powstających w całym kraju Bankach Mleka opowiadały dr Beata Pawlus, szefowa Oddziału Neonatologii Szpitala im. Świętej Rodziny w Warszawie oraz dr Aleksandra Wesołowska, prezes Fundacji "Bank Mleka Kobiecego".

***

Tytuł audycji: Cztery pory roku

Prowadzi: Sława Bieńczycka

Goście: Agnieszka Jackowska (mama, pedagog, Związek Dużych Rodzin "3 Plus"), dr Beata Pawlus (szefowa Oddziału Neonatologii Szpitala im. Świętej Rodziny w Warszawie) oraz dr Aleksandra Wesołowska (prezes Fundacji "Bank Mleka Kobiecego")

Data emisji: 26.05.2017

Godzina emisji: 9.23

mg/pg

Czytaj także

Monika Nowicka - położna na krańcu świata

Ostatnia aktualizacja: 27.12.2016 13:00
Bohaterka audycji przyjmuje porody w szpitalach misyjnych w Azji i Afryce. - Już w czasach szkoły średniej zakiełkowało we mnie pragnienie wyjazdu na misje. Podczas studiów już wiedziałam, że chcę z tym połączyć mój zawód - wspomina.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Mama wychodzi z domu" - reportaż Magdy Skawińskiej

Ostatnia aktualizacja: 08.04.2017 08:44
Nie ma już prawie miejsc, w których nie spotkalibyśmy rodziców z małymi dziećmi. To kina, restauracje, a nawet galerie.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Psycholog: dzieci są i mają być łatwowierne

Ostatnia aktualizacja: 21.04.2017 13:00
Niedawno studentki pedagogiki Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu przeprowadziły eksperyment, w ramach którego bez trudu wyprowadziły z przedszkola dzieci, mówiąc im, że są znajomymi ich rodziców.
rozwiń zwiń