X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Dlaczego potrzebne nam są pszczoły i jak o nie dbać?

Ostatnia aktualizacja: 06.06.2017 18:24
- Miód to szybkie i doskonałe źródło energii, a poza tym zawiera wiele związków biologicznie czynnych, które działają bakteriobójczo i wzmacniają naszą odporność - mówi Justyna Marszałkowska, dietetyk.
Audio
  • Jak dbać o pszczoły? (Cztery Pory Roku/ Jedynka)
Jak dbać o pszczoły? O tym więcej w nagraniu audycji
Jak dbać o pszczoły? O tym więcej w nagraniu audycjiFoto: StockMediaSeller / Shutterstock

Złocisty, lejący się napój jest dobry na osłodę do herbaty, a jednocześnie wpływa na poprawę naszego stanu zdrowia. Każdy z nas może pomagać pszczołom w produkcji tak bardzo lubianego miodu, stosując się do kilku prostych zasad. - Najważniejsze, to nie truć tych pożytecznych owadów i uważać ze środkami ochrony roślin. Czasami nie zdajemy sobie sprawy, a nawet na ogródkach działkowych w czasie kwitnienia stosujemy opryski, które można wykorzystać wieczorem po locie pszczół, by nie truć nektaru - uczula pszczelarz, Waldemar Kudła.

70 procent roślin, które spożywamy to efekt pracy pszczół, więc tym bardziej warto przykładać wagę do dbałości o dobro tych owadów. Wartość ich pracy, jak podkreśla prezes Polskiego Stowarzyszenia Pszczelarskiego, jest wyceniana na pięć miliardów polskich złotych nie licząc miodu, pyłku czy jadu pszczelego.

O tym, w jakiej postaci najlepiej spożywać miód i w jaki sposób możemy się przyczynić do większej produkcji tej cennej substancji mówimy więcej w nagraniu audycji. Czy jest wskazany przy cukrzycy? Zapraszamy do słuchania.

***

Tytuł audycji: Cztery pory roku

Prowadzi:  Jolanta Fajkowska

Goście: Waldemar Kudła (pszczelarz, prezes Polskiego Stowarzyszenia Pszczelarskiego), Justyna Marszałkowska (dietetyk)

Data emisji: 6.06.2017

Godzina emisji: 9.20

sm/zi

Komentarze1
aby dodać komentarz
Sztygs2017-06-11 17:31 Zgłoś
Pszczoły potrzebne są do życia i każdy mądry człowiek powinien to wiedzieć, ale mam wrażenie że młodzi mają kompletne zaciemnienie szarych komórek i nie dbają o nic. Ostatnio u jednego z mieszkańców naszej miejscowości trzech nastolatków podpitych się znalazło w okolicy uli i chcieli pszczołom dać się napić, śmiechy chichy i lanie piwa prosto w otwór ula. Na szczęście udało się bardzo szybko zainterweniować bo dosłownie miesiąc wcześniej zainstalował fotopulapkę ze spy optic i przesłała zdjęcia do niego z tym co się dzieje. Dobrze, że coraz więcej się mówi o tym jak wazne jest pielęgnowanie tych owadów.

Czytaj także

Choroba, która najczęściej dotyka kobiet. Jak żyć z Hashimoto?

Ostatnia aktualizacja: 03.01.2017 09:30
- W tej chwili choroby tarczycy wykrywa się znacznie częściej niż dawniej, bo mamy bardzo rozbudowaną diagnostykę i świadomość lekarzy oraz korzystających z internetu pacjentów - mówi endokrynolog, Elżbieta Rusiecka.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Eksperci alarmują: otyłość zabija!

Ostatnia aktualizacja: 27.12.2016 14:30
- Coraz więcej lekarzy i naukowców mówi, że 50 lat temu przemysłem najbardziej szkodliwym dla zdrowia był przemysł tytoniowy, a dziś jest to przemysł produkujący wysoko przetworzoną żywność z dodatkiem cukru - mówi Marta Pawłowska, trenerka zdrowego żywienia.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wróciła moda na zioła. Jak oczyścić się na wiosnę?

Ostatnia aktualizacja: 09.05.2017 19:48
- Kwitnący w maju mniszek lekarski to cudowna roślina, która doskonale oczyszcza organizm i jest zalecana w kuracjach wiosennych - mówi dr Ewelina Pióro-Jabrucka, ekspertka w dziedzinie ziół.
rozwiń zwiń