"Tenisowe dźwięki. Wywiady z gwiazdami tenisa" - książka z klimatem

Ostatnia aktualizacja: 07.06.2017 12:06
Kto kocha tenis, chce poczuć niepowtarzalny klimat dawnego i obecnego Wimbledonu, czy dowiedzieć się, co niejaki Ivan Lendel powiedział Cezaremu Gurjewowi w czasach... gdy nikomu nie udzielał wywiadów chętnie sięgnie po książkę "Tenisowe dźwięki. Wywiady z gwiazdami tenisa". - To bardzo osobista książka - mówi jej autor, Cezary Gurjew. 
Audio
  • Cezary Gurjew o książce w audycji (Cztery pory roku/Jedynka)
Choć w tenisa nie gra się już takimi rakietami, na Wimbledonie wciąż ważna jest tradycja
Choć w tenisa nie gra się już takimi rakietami, na Wimbledonie wciąż ważna jest tradycja Foto: Shutterstock

- Do pisania zachęcił mnie wielki kibic tenisa znany reżyser Andrzej Zakrzewski, który namawiał mnie do tego od kilku lat - zdradził Cezary Gurjew na antenie radiowej Jedynki.  

Agnieszka Radwańska Znam Czarka od wielu lat, towarzyszy mi od początku kariery i jest właściwym człowiekiem na odpowiednim miejscu. Kocha sport i sportem żyje. Jest niezwykle sumienny i zawsze przygotowany do rozmowy. Jest jednym z tych dziennikarzy, z którymi o tenisie można porozmawiać merytorycznie. Bardzo się cieszę, że napisał książkę o tematyce tenisowej 

Książka Cezarego Gurjewa to wspomnienia znanego dziennikarza ze spotkań z gwiazdami tenisa, czy wywiady z osobami które współtworzą wielkie turnieje. W jednym z rozdziałów autor opisuje tradycję, która miesza się z nowoczesnością podczas turnieju na kortach Wimbledonu.

- W ciągu ostatnich dwudziestu lat na kortach Wimbledonu zaszły ogromne zmiany, ale to jest niezwykłe miejsce, gdzie tradycja i szacunek dla dokonań ciągle istnieje - podkreśla Gurjew i dodaje, że w książce jest rozmowa z naczelnym bibliotekarzem z Wimbledonu, Alanem Little, który opowiada o historii turnieju bardzo ciekawe historie. 

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy z Cezarym Gurjewem, dziennikarzem sportowym Polskiego Radia, miłośnikiem tenisa.

***

Tytuł audycji: Cztery pory roku

Prowadzi: Małgorzata Raducha

Gość: Cezary Gurjew (dziennikarz)

Data emisji: 7.06.2017

Godzina emisji: 10.19

ah/zi

Czytaj także

Autor kontynuacji "Millenium": to dla mnie zaszczyt

Ostatnia aktualizacja: 01.06.2017 14:56
- To, że dostałem możliwość kontynuowania pracy Stiega Larssona uważam za wielki przywilej i jestem bardzo dumny, że mam prawo to robić - mówi w radiowej Jedynce David Lagercrantz, autor książki "Millenium. Co nas nie zabije".
rozwiń zwiń