Jerzy Zelnik zaprasza na Festiwal "Dwa Teatry"

Ostatnia aktualizacja: 19.06.2017 12:36
Aktor zachęca miłośników sztuki do obejrzenia spektaklu Teatru Telewizji z 1987 roku "Spiskowcy" w reżyserii Zygmunta Hubnera.
Audio
  • Jerzy Zelnik na Festiwalu "Dwa Teatry" (Cztery pory roku/Jedynka)
Jerzy Zelnik
Jerzy ZelnikFoto: PAP/Barbara Ostrowska

- Zapraszam serdecznie, bo wydaje się, że rzeczywiście jest to spektakl, który warto zachować w pamięci zarówno telewizji, jak i widzów – mówi gość "Czterech pór roku".

W przedstawieniu udział wzięli - obok Jerzego Zelnika - Krzysztof Pieczyński, Joanna Zółkowska, Ewa Dałkowska, Franciszek Pieczka i Bronisław Pawlik.

Jerzy Zelnik ma na koncie nie tylko występ w Teatrze Telewizji. W 2004 roku wziął udział w słuchowisku Polskiego Radia "Powrót". Zarówno to przedstawienie, jak i "Spiskowcy", są adaptacją dzieł Josepha Conrada, którego rok jest teraz obchodzony.

Aktor przyznaje, że na jego podejście do teatru radiowego miał wpływ jego ojciec – Jan Zelnik, który był reżyserem radiowym, twórcą słuchowisk i realizatorem dźwięku. Jak wspomina, jego tatę nazywano "Cyzelnikiem", bo "nie tolerował omijania przez aktora nawet jednej litery".

Festiwal "Dwa Teatry" to przedsięwzięcie Teatru Polskiego Radia i Teatru Telewizji Polskiej. W tym roku trwa w dniach od 19-21 czerwca.

czytaj więcej
dwa teatry 2017 1200.jpg
Festiwal "Dwa Teatry"

To unikatowe w skali europejskiej i przyciągające gwiazdy oraz widzów przedsięwzięcie kulturalno-artystyczne mediów publicznych. Najważniejszą częścią 17. edycji imprezy są - odbywające się prezentacje 26 słuchowisk wyprodukowanych przez Polskie Radio i publiczne rozgłośnie regionalne, 13 spektakli Teatru Telewizji oraz 8 produkcji radiowych biorących udział w konkursie słuchowisk dla dzieci i młodzieży.

Laureatów nagród poznamy w środę 21 czerwca podczas gali w hotelu Sheraton o godz. 19.30. W jej trakcie Ewa Dałkowska i Olgierd Łukaszewicz odbiorą Wielkie Nagrody Festiwalu "Dwa Teatry" za wybitne kreacje aktorskie w Teatrze Polskiego Radia i Teatrze Telewizji Polskiej. A w części artystycznej gali będzie można wysłuchać koncertu Stanisławy Celińskiej.

Spektakl "Spiskowcy" rozpocznie się w poniedziałek (19.06) o godz. 15.00 w Teatrze BOTO, w Sopocie przy ul. Bohaterów Monte Cassino 54B. 

Na wszystkie pokazy i przesłuchania konkursowe oraz imprezy towarzyszące - wstęp wolny.

Szczegółowy program festiwalu na stronach dwateatry.polskieradio.pl i dwateatry.tvp.pl.

***

Tytuł audycji: Cztery pory roku

Prowadzi: Małgorzata Raducha

Rozmawiała: Dorota Kołodziejczyk

Gość: Jerzy Zelnik (aktor)

Godzina emisji: 10.21

zi/pg

Czytaj także

Festiwal Dwa Teatry 2017. "Stawiamy na młodych"

Ostatnia aktualizacja: 14.06.2017 13:28
- Ubiegły, 2016 rok był w teatrze niezwykły. Przede wszystkim mamy bardzo dużo młodych twórców. Teatr Polskiego Radia staje się początkiem wielkich karier. Ciągle pojawiają się wspaniali reżyserzy i aktorzy - mówi w Czwórce Janusz Kukuła, dyrektor Teatru Polskiego Radia.   
rozwiń zwiń