Sakwa czy plecak? Henryk Sytner i jego sposób na rower

Ostatnia aktualizacja: 19.06.2017 19:42
- Jestem zdecydowanym przeciwnikiem bicia rekordów rowerowych, bo moim zdaniem tego typu wycieczki mają czemuś służyć i sprawić, byśmy mogli dotrzeć do miejsc, do których innym sposobem się nie dostaniemy - mówi dziennikarz radiowej Trójki Henryk Sytner.
Audio
  • Henryk Sytner radzi, jaki rower wybrać i jak przygotować się do rowerowej wycieczki (Cztery pory roku/Jedynka)
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjneFoto: Peter Istvan / Shutterstock

Przy zakupie roweru okazja i niska cena nie powinny być czynnikami decydującymi. Lepiej zwrócić uwagę na to, czemu ma on służyć i postarać się o nowy model, by obyło się później bez niespodzianek. - Jeśli chcemy rower na wycieczki, to może być crossowy, jak ktoś lubi jazdę po mieście, to szczególnie panie decydują się na holenderskie z koszykiem z przodu, a ja osobiście preferuję rowery górskie o szerokich kołach. Wtedy można z szosy skręcić na pobocze, drogi gruntowe, pojeździć nawet po piachach i pokonać różnego rodzaju przeszkody terenowe - opowiada Henryk Sytner.

Gdy już mamy sprzęt dostosowany do naszych potrzeb, warto pomyśleć również o wygodnym stroju. Dużym ułatwieniem są specjalne spodenki kolarskie, które ograniczają otarcia w czasie jazdy. O tym, dlaczego powinniśmy używać kasku, jak zaplanować wycieczkę rowerową i się do niej dobrze przygotować, mówimy w nagraniu audycji.

***

Tytuł audycji: Cztery pory roku

Prowadzi: Sława Bieńczycka

Gość: Henryk Sytner (dziennikarz radiowej Trójki, laureat Złotego Mikrofonu Polskiego Radia)

Data emisji: 19.06.2017

Godzina emisji: 11.22

sm/pg

Czytaj także

Na dwóch kółkach przez całą Polskę, by pomóc dzieciom

Ostatnia aktualizacja: 30.08.2016 23:19
- Startujemy w piątek 2 września o godz. 12 z Zakopanego i planujemy przyjazd na Hel w niedzielę o 14 - mówi o akcji "50 godzin dla dzieci" rowerzysta Bartek Pierzyński.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Na najpiękniejszej trasie rowerowej przez Polskę egzotyczną

Ostatnia aktualizacja: 28.04.2017 17:07
- Polska wschodnia słynie ze swojej gościnności i innego podejścia do życia. Przebywanie na szlaku Green Velo może być wytchnieniem i podróżą do wolniejszego świata - mówi Jarosław Panek z Regionalnej Organizacji Turystycznej w Świętokrzyskiem.
rozwiń zwiń