Stanisław Brudny: jestem chory na radio

Ostatnia aktualizacja: 20.06.2017 16:16
- Nie było takiego roku, żebym nie był w Sopocie na festiwalu "Dwa Teatry", bo jest to wielkie święto teatru radiowego - mówi w radiowej Jedynce Stanisław Brudny.
Audio
  • Stanisław Brudny na festiwalu "Dwa Teatry" (Cztery pory roku/Jedynka)
Stanisław Brudny
Stanisław Brudny Foto: PAP/Leszek Szymański

Aktor opowiada, że za każdym razem chodzi słuchać spektakli zrobionych przez kolegów, bo jest "chory na radio". - Radio mam włączone cały dzień, a ta choroba jest spowodowana tym, że byłem go pozbawiony jako dziecko - wyjaśnia artysta.

czytaj więcej

dwa teatry 2017 510.jpg
Festiwal "Dwa Teatry"

Stanisław Brudny nie tylko jest biernym słuchaczem radia, ale angażuje się w nie jako aktor. Wziął udział m.in. w spektaklu Teatru Polskiego Radia "Labirynt" autorstwa Grzegorza Kasdepke. To przedstawienie dla dzieci wyreżyserował Waldemar Modestowicz. - Grałem w wielu bajkach, również w teatrze, więc z bajkami jestem za pan brat - opowiada artysta. Jego zdaniem, występowanie dla dzieci, to coś wspaniałego, ale trudniejszego. - Obserwuję, jak dorośli chcą być w przekazie dla dzieci bardziej dziecinni niż one same. Nie mogę tego znieść. Jeśli dziecko traktuje się poważnie, to ono bardzo uważnie słucha - mówi gość Jedynki.

W tym roku w programie festiwalu znajdują się dwa przedstawienia z udziałem Stanisława Brudnego. Oprócz "Labiryntu", prezentowany jest także "Ten jeden moment przed świtem" Tomasza Trojanowskiego.

***

Tytuł audycji: Cztery Pory Roku

Prowadzi: Jolanta Fajkowska

Przygotowała:  Magda Mikołajczuk

Gość: Stanisław Brudny (aktor)

Data emisji: 20.06.2017

Godzina emisji: 10.20

zi/ag

Czytaj także

Festiwal Dwa Teatry 2017. "Stawiamy na młodych"

Ostatnia aktualizacja: 14.06.2017 13:28
- Ubiegły, 2016 rok był w teatrze niezwykły. Przede wszystkim mamy bardzo dużo młodych twórców. Teatr Polskiego Radia staje się początkiem wielkich karier. Ciągle pojawiają się wspaniali reżyserzy i aktorzy - mówi w Czwórce Janusz Kukuła, dyrektor Teatru Polskiego Radia.   
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jerzy Zelnik zaprasza na Festiwal "Dwa Teatry"

Ostatnia aktualizacja: 19.06.2017 12:36
Aktor zachęca miłośników sztuki do obejrzenia spektaklu Teatru Telewizji z 1987 roku "Spiskowcy" w reżyserii Zygmunta Hubnera.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Obchody Roku Conrada na Festiwalu "Dwa Teatry"

Ostatnia aktualizacja: 19.06.2017 10:19
- Zarówno po stronie telewizyjnej, jak i radiowej zaprezentujemy najwybitniejsze realizacje według utworów Conrada. Będzie również ważne spotkanie z publicznością, bo aktorzy będą czytać w różnych miejscach Sopotu i Gdyni teksty pisarza - mówi Janusz Kukuła, dyrektor Teatru Polskiego Radia.
rozwiń zwiń