X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Żółtaczka typu C. "Potencjalnie zakażonych może być 300 tys. osób"

Ostatnia aktualizacja: 21.06.2017 15:18
- U takiej właśnie grupy wykrywamy przeciwciała, które powstają w wyniku prawidłowej odpowiedzi organizmu na kontakt z zakażeniem. Niekoniecznie wirus musi się potem namnażać, ponieważ w wielu przypadkach organizm potrafi zwalczyć to zakażenie. Dlatego szacujemy, że aktywnie zakażonych jest ok. 150 tys. osób - mówi prof. Robert Flisiak, hepatolog.
Audio
  • Patogeneza, przebieg i skutki zakażenia wirusem zapalenia wątroby typu C (Cztery pory roku/Jedynka)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Alexander Raths/Shutterstock

Wirus zapalenia wątroby typu C (HCV) jest bardzo niebiezpieczny. - Dla zakażonych wiąże się przede wszystkim z bardzo dużym ryzykiem rozwoju marskości wątroby, a w wielu przypadkach - zachorowaniem na raka wątroby. Ponad wszelką wątpliwość udowodniono, że wirus HCV jest onkogenny. Powoduje on raka pierwotnego wątroby, który jest jednym z najtrudniejszych do opanowania przez współczesną onkologię - tłumaczy w "Czterech porach roku" prof. Robert Flisiak.

W kolejce do leczenia czeka prawie 10 tysięcy Polaków, reszta nie wie, że jest chora. - W grupie ryzyka są przede wszyskim osoby, które były wielokrotnie hospitalizowane, które korzystały z gabinetów kosmetycznych lub salonów tatuaży. Nadal mamy pewien problem z gabinetami dentystycznymi, ale to już nie jest ta skala, co w wieku XX - podkreśla kierownik kliniki chorób zakaźnych i hepatologii Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego w Białymstoku.

Choć, w przeciwieństwie do wirusa zapalenia wątroby typu B, na HCV nadal nie ma szczepionki, to możliwe jest skuteczne leczenie. Szczegóły w nagraniu audycji.

***

Tytuł audycji: Cztery Pory Roku

Prowadzi: Małgorzata Raducha

Gość: prof. Robert Flisiak (kierownik kliniki chorób zakaźnych i hepatologii Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego w Białymstoku)

Data emisji: 21.06.2017

Godzina emisji: 10.19

pg/ag

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Rak trzustki - wyjątkowo agresywny zabójca

Ostatnia aktualizacja: 01.04.2016 08:42
W przypadku raka trzustki wskaźnik umieralności jest zbliżony do wskaźnika zachorowalności i wynosi aż 95 procent. Od wielu lat choroba ta jest jednym z największych wyzwań dla onkologii.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Nanocząstki niosą nadzieję na przyszłość

Ostatnia aktualizacja: 20.06.2016 22:38
- Mamy nadzieję, że nasze badania nanocząsek znajdą zastosowanie kliniczne m.in. w leczeniu komórek nowotworowych - mówi w radiowej Jedynce prof. Ewa Sawosz-Chwalibóg.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Prof. Andrzej Radzikowski: rezygnacja ze szczepień prowadzi do powrotu epidemii

Ostatnia aktualizacja: 20.05.2017 09:35
- Jeżeli nie będziemy szczepić dzieci możemy być pewni, że epidemie wrócą – powiedział na antenie Jedynki prof. Andrzej Radzikowski, lekarz rodzinny i dzieci.
rozwiń zwiń