Już wrzesień, ale jeszcze nie jest za późno, by zostać studentem

Ostatnia aktualizacja: 05.09.2017 12:38
- Nawet na najlepszych uczelniach w kraju są jeszcze wolne miejsca na bezpłatnych studiach stacjonarnych - mówi w audycji "Cztery pory roku" Piotr Müller z Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego.
Audio
  • Piotr Müller o zmianach w szkolnictwie wyższym (Cztery pory roku/Jedynka)
  • Barbara Gałaj o studiach w USA (Cztery pory roku/Jedynka)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Glow Images/East News

Jak zaznacza gość Jedynki, wrześniowa rekrutacja jest skutkiem zwolnienia się miejsc przez osoby, które nie podejmą studiów, na przykład ze względu na wybór innej uczelni. - Wyniki rekrutacji będą znane do końca września, dlatego osoby, które chciałyby rozpocząć studia w tym roku, mają jeszcze szansę - zaznacza.

Piotr Müller poinformował, że w dniach 19-20 września w Krakowie odbędzie się Narodowy Kongres Nauki stanowiący podsumowanie ponad rocznej pracy nad projektem reformy nauki i szkolnictwa wyższego. - Projekt, który zostanie przedstawiony przez ministra edukacji i szkolnictwa wyższego Jarosława Gowina, będzie w dalszym ciągu konsultowany i w przyszłym roku mam nadzieję przyjęty przez Sejm - podkreśla rozmówca Bogdana Sawickiego.

Piotr Müller mówił także o zmianach w przepisach akademickich, które niebawem zostaną wprowadzone. Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

W dalszej części audycji rozmawialiśmy z 22-letnią Barbarą Gałaj, która - mimo potknięć - nie zrezygnowała ze swoich marzeń i dostała się na prestiżową amerykańską uczelnię muzyczną Berklee College of Music. Posłuchaj, czy za granicą studiuje się łatwiej czy trudniej niż w Polsce.

***

Tytuł audycji: Cztery pory roku

Prowadzi: Bogdan Sawicki

Gość: Piotr Müller (dyrektor Biura Ministra, Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego), Barbara Gałaj (studentka amerykańskiej uczelni Berklee)

Godzina emisji: 09:23

kh/mg

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Jarosław Gowin: odeszliśmy od masowości kształcenia

Ostatnia aktualizacja: 04.09.2017 08:25
- Teraz ważny jest powrót do relacji mistrz-uczeń, zajęć w mniejszych grupach, bezpośredniego kontaktu - powiedział w "Sygnałach dnia" Jarosław Gowin o zmianach w szkolnictwie wyższym.
rozwiń zwiń