X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Jak bawić się dronem, by nie złamać prawa?

Ostatnia aktualizacja: 11.09.2017 12:42
Drony są coraz popularniejsze. Wypełniają półki supermarketów, można je kupić za grosze. Mało kto jednak wie, że dron jest nie byle zabawką i by z niego korzystać musimy się stosować do określonych przepisów.
Audio
  • Jak bawić się dronem, by nie złamać prawa? (Cztery pory roku/Jedynka)
Jak podczas zabawy nie złamać prawa?
Jak podczas zabawy nie złamać prawa?Foto: istanbul_image_video/shutterstock.com/cc

Na co trzeba zwrócić uwagę kupując pierwszego drona? - Wybierzmy takiego ważącego poniżej 600 gramów. Popularne phantomy są ciężkie, one już podpadają pod przepisy Urzędu Lotnictwa Cywilnego - wskazał w radiowej Jedynce fotograf Krzysztof Kobus.

Gość radiowej Jedynki poradził, by przed zakupem przeczytać kilka fachowych artykułów np. w internecie, a odpowiedniego modelu poszukać w sklepie modelarskim. Według niego na takie urządzenie powinniśmy przeznaczyć ok. 250 zł.

Czy można zestrzelić z procy cudzego drona, który lata nam nad domem? Czy istnieje coś takiego, jak OC na drona? Zapraszamy do wysłuchania całej audycji.

***

Tytuł audycji: Cztery pory roku

Prowadzi: Roman Czejarek

Materiał: Anna Gawrońska-Piotrowska

Gość: Krzysztof Kobus (fotograf, podróżnik)

Data emisji: 11.09.2017

Godzina emisji: 10.18

kk/kh

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Wartość polskiego rynku dronów może wzrosnąć w ciągu najbliższych lat do 10 mld zł

Ostatnia aktualizacja: 02.07.2017 20:00
Drony mają coraz więcej zastosowań w różnych sektorach gospodarki. Szczególnie w Polsce, która jako pierwsza wprowadziła w 2013 roku przepisy dotyczące ich komercyjnego wykorzystywania. Dzięki temu na arenie europejskiej mamy opinię jednego z liderów branży bezzałogowców. Eksperci podkreślają, że wartość sektora dronów w Polsce w ciągu najbliższych 10 lat może urosnąć do blisko 10 mld zł. Dodają jednak, że konieczne jest jak najszybsze uchwalenie szczegółowych przepisów dotyczących wykorzystania technologii dronowych. 
rozwiń zwiń