Nie wszystko wolno. Grzechy główne rowerzystów

Ostatnia aktualizacja: 14.09.2017 12:54
Każdy uczestnik ruchu zobowiązany jest do zachowania szczególnej ostrożności, uruchomienia zdrowego rozsądku, dbania o bezpieczeństwo innych. Rowerzysta też.
Audio
  • Grzechy główne rowerzystów (Cztery pory roku/Jedynka)
Rowerzysta nigdy nie jest pieszym
Rowerzysta nigdy nie jest pieszymFoto: monticello/shutterstock.com/cc

Jak podkreślił w "Czterech porach roku" nadkom. Radosław Kobryś z Biura Ruchu Drogowego KGP, policja popiera trend przesiadania się z samochodów na rowery jednak zauważa pewne zachowania rowerzystów, które w sposób negatywny mogą wpływać na wspólne bezpieczeństwo.

Wśród największych grzechów rowerzystów gość radiowej Jedynki wymienił przejeżdżanie przez przejście dla pieszych. - Przejście, jak sama nazwa wskazuje, służy do przechodzenia, a nie do przejeżdżania - powiedział nadkom. Kobryś.

Jakie jeszcze grzechy popełniają rowerzyści? Jak rowerzyści powinni korzystać ze wspólnej drogi z pieszymi? Czy rowerzyści mogą jeździć po ulicy nie gęsiego a obok siebie? Zapraszamy do wysłuchania całej audycji.

***

Tytuł audycji: "Cztery pory roku"

Prowadzi: Roman Czejarek

Gość: nadkom. Radosław Kobryś (Biuro Ruchu Drogowego Komendy Głównej Policji)

Data emisji: 14.09.2017

Godzina emisji: 10.21

kk/kh

Zobacz więcej na temat: rower Roman Czejarek
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak
Zobacz także

Czytaj także

Rowerzysta w mieście. Obowiązki i przywileje

Ostatnia aktualizacja: 20.04.2017 14:52
Między rowerzystami a kierowcami samochodów trwa odwieczna miejska wojna. Jedni zarzucają drugim brak znajomości przepisów i nonszalancję na drodze. - I rowerzyści, i kierowcy mają swoje grzechy - mówi komisarz Jarosław Gnatowski.
rozwiń zwiń