Niesamowita Islandia

Ostatnia aktualizacja: 27.09.2017 12:57
Tym razem w audycji z cyklu "Poza utartym szlakiem" wybraliśmy się do kraju wulkanów, gejzerów, gorących źródeł i lodowych jaskiń - Islandii.
Audio
Islandia
IslandiaFoto: Pixabay.com

Bartosz Piziak, podróżnik, współautor strony internetowej "Łowcy lotów.pl" mówi, że to właśnie dzięki ogromnej liczbie zjawisk naturalnych, w Islandii nawet zimą nie można się nudzić, a ze względu na cenę, jest to najlepszy moment na podróż w te rejony Europy.

- 4-5 lat temu na Islandię ciężko było tanio dolecieć, natomiast w tym momencie z pomocą przychodzą nam tanie linie lotnicze, więc poza sezonem na Islandię, z bagażem podręcznym, możemy polecieć nawet za niecałych 200 złotych - zdradza gość Jedynki.

W Islandii mieszka niewiele ponad 300 tysięcy osób. - Na powierzchni ponad 100 tysięcy kilometrów kwadratowych mamy populację podobną do średniej wielkości miast Polski - mówi Bartosz Piziak. - A jeżeli dodamy, że w samej aglomeracji Rejkiawiku mieszka ponad 60 proc. mieszkańców całego kraju, przez cały dzień możemy nie spotkać tam żadnego turysty, czasami może być problem ze stałym mieszkańcem, a najczęściej spotkać możemy po prostu owce - mówi podróżnik.

Czy Islandczycy korzystają na co dzień z energii geotermalnej? Co warto zobaczyć w stolicy kraju - Rejkiawiku? Jaka jest największa mniejszość narodowa w Islandii i czy to prawda, że Islandczycy mają specyficzne podejście do nagości? Zapraszamy do wysłuchania nagrania.

***

Tytuł audycji: Cztery pory roku

Prowadzi: Sława Bieńczycka

Gość: Bartosz Piziak (podróżnik, współautor strony internetowej "Łowcy lotów.pl")

Godzina emisji: 9.22

kh/ag


Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Cisza na Nanga Parbat. Samotna góra skrywa wiele tajemnic

Ostatnia aktualizacja: 10.02.2017 22:07
Straszna i piękna, samotna i potężna. - W czasie wchodzenia na Nanga Parbat jest wiele niepewności i wszechobecna cisza - mówi Dominik Szczepański, współautor książki "Nanga Parbat. Śnieg kłamstwa i góra do wyzwolenia".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Kirgistan - wysokogórski raj pełen dzikiej przyrody

Ostatnia aktualizacja: 20.09.2017 13:39
Tym razem w audycji z cyklu "Poza utartym szlakiem" wybraliśmy się do Kirgistanu - jednego z najbardziej otwartych i przyjaznych krajów Azji Centralnej, który oferuje turystom przepiękne górskie krajobrazy, wysokogórskie trekkingi, rajdy konne, ciepłe jeziora, noclegi w jurtach oraz oryginalną kuchnię i ciekawy folklor. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wielki Gościniec Litewski

Ostatnia aktualizacja: 22.09.2017 15:04
"Wielki Gościniec Litewski" to jeden z najważniejszych lądowych traktów handlowych Rzeczypospolitej. Jego początki sięgają XI–XIII wieku, ale czasy świetności przypadają na wiek XVIII. Wraz z pojawieniem się regularnej poczty w czasach saskich pojawiły się na szlaku stacje pocztowe, których obowiązek utrzymania spoczywał na leżących wzdłuż Gościńca miastach. Dlatego w XVIII wieku szlak był nazywany "Wielkim traktem pocztowym".
rozwiń zwiń