Jak prawidłowo odżywiać się w ciąży?

Ostatnia aktualizacja: 03.10.2017 14:51
Czy warto słuchać swojego organizmu? A co z zachciankami? Zapraszamy do wysłuchania kolejnej audycji z cyklu "9 miesięcy z życia rodziny".
Audio
  • Jak prawidłowo odżywiać się w ciąży? (9 miesięcy z życia rodziny/Cztery pory roku/Jedynka)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Glow Images/East News

- Jeżeli się zdrowo mama odżywia, myśli, słucha swojego organizmu, to sukces gwarantowany. Najważniejsze to jeść prosto i nie jeść za dwoje - mówi Jerzy Nogal - kucharz i pasjonat gotowania.

Regina Wierzejska z Instytutu Żywności i Żywienia zwraca uwagę, że potrzeby energetyczne kobiety zaczynają się powoli - od drugiego trymestru. - A tak naprawdę na dużą skalę to jest dopiero trzeci trymestr. Ważniejsza będzie też jakość, a nie ilość posiłków - dodaje.

- Wiedzę dotyczącą tego, co jeść w ciąży pozyskiwałam od moich koleżanek położnych i od lekarzy. Nie wolno zapominać, że ważna jest także aktywność fizyczna - mówi Maria Pasek, która prowadzi blog oczekując.pl.

Zapraszamy do wysłuchania całej audycji, w której m.in. pomysły na smaczne i zdrowe dania dla przyszłej mamy.

***

Tytuł audycji: "9 miesięcy z życia rodziny" w paśmie "Cztery pory roku"

Prowadzi: Marta Januszewska

Gość: Małgorzata Ostrowska-Królikowska (aktorka, dziennikarka), Maria Pasek (blog oczekując.pl), Jerzy Nogal (kucharz, pasjonat gotowania), Regina Wierzejska (Instytut Żywności i Żywienia w Warszawie)

Data emisji: 3.10.2017

Godzina emisji: 9.23

kh/ag

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Ginekolog: nigdy nie mówię, że jest za późno na dziecko

Ostatnia aktualizacja: 20.12.2016 13:30
Małgorzata Kożuchowska, Katarzyna Skrzynecka, Dorota Chotecka czy Aldona Orman zostały mamami po czterdziestce. - Na przestrzeni 25 lat mojej pracy zawodowej coraz częściej widuję pacjentki, które są starszymi matkami - mówi dr n. med. Ilona Guzińska.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jak dbać o zdrowie w ciąży?

Ostatnia aktualizacja: 19.08.2017 17:12
Już od pierwszych tygodni ciąży kobieta powinna zadbać nie tylko o swoje zdrowie, ale także dziecka. O tym, co należy robić w czasie dziewięciu miesięcy oczekiwania na potomka, w audycji Na Zdrowie mówili prof. Grzegorz Jakiel, ginekolog i położnik, a także Marta Szkupińska, dietetyczka.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Dwie kreski na teście ciążowym. Co teraz?

Ostatnia aktualizacja: 26.09.2017 11:27
Kiedy należy zgłosić się do lekarza? Czego może spodziewać się pacjentka podczas wizyty? Zapraszamy do wysłuchania pierwszej audycji z cyklu "9 miesięcy z życia rodziny".
rozwiń zwiń