Otyłość to choroba. Jak zdrowo schudnąć?

Ostatnia aktualizacja: 05.10.2017 14:55
- Otyłość nie jest tylko defektem kosmetycznym, zarówno jeśli chodzi o dzieci, jak i dorosłych. Wiąże się ona z wieloma schorzeniami  - mówi w "Czterech porach roku" dr Michał Sutkowski z Kolegium Lekarzy Rodzinnych w Warszawie.
Audio
  • Otyłość to choroba. Jak zdrowo schudnąć? (Cztery pory roku/Jedynka)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Jakub Cejpek/Shutterstock.com

Gość Jedynki zaznacza, że najważniejsze jest, by przy odchudzaniu, czyli zmianie nawyków żywieniowych, skonsultować się najpierw z lekarzem rodzinnym, a dopiero później z dietetykiem. - Otyłość jest przewlekłą chorobą, która sama się nie wyleczy, a od chorób jest lekarz - podkreśla.

Polska jest w czołówce światowej, jeśli chodzi o otyłość u dzieci między 6. a 15. rokiem życiem. Z czego to wynika? Jak przeciwdziałać zjawisku otyłości u dzieci i dorosłych i jak ją leczyć? Czy warto kupować w internecie różnego rodzaju środki "odchudzające"? Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

***

Tytuł audycji: Cztery pory roku

Prowadzi: Roman Czejarek

Gość: dr Michał Sutkowski (Kolegium Lekarzy Rodzinnych w Warszawie)

Data: 5.10.2017

Godzina emisji: 11.18

kh/kk
Czytaj także

Czy suplementy odchudzające rzeczywiście zmniejszają wagę?

Ostatnia aktualizacja: 02.03.2017 16:00
Choć na rynku dostępna jest ogromna liczba preparatów odchudzających, korzystanie z nich na własną rękę raczej nie pomoże w zrzuceniu zbędnych kilogramów. Na jakiej zasadzie działają suplementy diety reklamowane jako środki na odchudzanie?
rozwiń zwiń