Darmowe badanie dla seniorów. Jak nie dać się oszukać?

Ostatnia aktualizacja: 06.10.2017 20:10
- Musimy potrafić mówić "nie" - podkreślił w radiowej Jedynce prezes Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów Marek Niechciał.
Audio
  • Darmowe badanie dla seniorów. Jak nie dać się oszukać? (Cztery pory roku/Jedynka)
Musimy mieć odwagę powiedzieć nie
Musimy mieć odwagę powiedzieć "nie"Foto: Nejron Photo/shutterstock.com/cc

Zadzwoniła do nas miła osoba z zaproszeniem na darmowe badanie, na które - według niej - normalnie czeka się miesiącami, a jeśli zdecydujemy się wykonać je "prywatnie" trzeba za nie zapłacić fortunę. Czego możemy się spodziewać?

Jak wskazał w audycji "Cztery pory roku" Marek Niechciał, często pod takim darmowym badaniem kryje się pokaz sprzętu, do którego zakupu będą zachęcać nas organizatorzy. - W trakcie badania lub oczekiwania na jego wynik osobie starszej prezentuje się produkt, który ma wyleczyć jej schorzenia - wyjaśnił. Jego cena to zazwyczaj kilka tysięcy złotych.

Jak przyznał gość radiowej Jedynki, najlepiej po prostu dziękować za takie zaproszenia, ale jeśli już chcemy pójść, bo jesteśmy ciekawi albo mamy na to czas, wówczas nie bierzmy ze sobą dowodu osobistego ani żadnego odcinka renty.

Bardzo ważne jest byśmy nie czuli się zobowiązani do niczego. To, że wykonano nam za darmo jakieś badanie nie oznacza, że teraz musimy się odwdzięczyć i kupić produkt. - Musimy potrafić mówić "nie" - zaznaczył dyrektor UOKiK.

A co zrobić jeśli daliśmy się przekonać i podpisaliśmy umowę na zakup sprzętu, którego nie chcemy i nie potrzebujemy? Zapraszamy do wysłuchania całej audycji.

***

Tytuł audycji: Cztery pory roku

Prowadzi: Sława Bieńczycka

Gość: Agnieszka Majchrzak (ekspert Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów), Marek Niechciał (prezes Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów)

Data: 6.10.2017

Godzina emisji: 11.19

kk/ag

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Juwenalia seniorów. Chóry, teatry i... kankan

Ostatnia aktualizacja: 10.09.2017 12:00
Po wakacyjnej przerwie powraca audycja "Czas pogody", w której podpowiadamy, jak cieszyć się życiem bez względu na wiek. - Czasami jesień życia można zamienić w twórczą wiosnę - mówi gość audycji Bartłomiej Włodkowski z Fundacja AVE.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Seniorzy-wolontariusze. Oddają serce innym

Ostatnia aktualizacja: 30.09.2017 09:20
1 października będziemy obchodzić Międzynarodowy Dzień Osób Starszych. W "Damskiej torebce" spotkaliśmy się z takimi starszymi osobami, które swoje zainteresowania i energię postanowiły... przekazać innym.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Ile tak naprawdę kosztuje "darmowa" szkoła?

Ostatnia aktualizacja: 05.10.2017 14:27
- Nie może być tak, że jeśli rodzic nie zapłaci, dziecko nie pojedzie na wycieczkę - mówi w "Czterech porach roku" Andrzej Kulmatycki z Kuratorium Oświaty w Warszawie.
rozwiń zwiń