X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Smog. Nie bądź trucicielem - wymień piec

Ostatnia aktualizacja: 20.11.2017 10:30
Wraz ze spadkiem temperatur powraca temat zanieczyszczenia powietrza. - W Polsce smog to przede wszystkim wynik procesów spalania w indywidualnych kotłach w gospodarstwach domowych, gdzie spala się nie tylko to, co można, ale także to, co znajdzie się pod ręką - mówi Artur Michalski, wiceprezes Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.
Audio
  • Eksperci o smogu i konieczności wymiany nieekologicznych pieców (Cztery pory roku/Jedynka)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Shutterstock/Mateusz Skoneczny

Tego rodzaju zanieczyszczenie nazywane jest niską emisją. - Prywatne domy mają nisko położone kominy i zanieczyszczenia zatrzymują się na niskim poziomie. Natomiast wysokie kominy przemysłowe to emisja kontrolowana, prowadzona pod rygorami norm ochrony środowiska. Tam są wysokie technologie i wymagania dotyczące filtrów - wyjaśnia Artur Michalski.

Wszyscy, którzy posiadają w domu stare, emitujące dużo zanieczyszczeń piece, powinni wymienić je na bardziej ekologiczne. Pomagają w tym dotacje, program wymiany domowych kotłowni prowadzi m.in. Wojewódzki FOŚiGW w Warszawie. - By otrzymać wsparcie, mieszkańcy powinni zgłosić się do swoich burmistrzów, by złożyli oni wnioski - mówi prezes tej instytucji Marek Ryszka.

Jak wysokie są dofinansowania? Czy po wymianie pieca na bardziej nowoczesny koszty ogrzewania mogą wzrosnąć? O tym w nagraniu.

***

Tytuł audycji: Cztery pory roku

Prowadzi: Roman Czejarek

Gość: Artur Michalski (wiceprezes Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej) i Marek Ryszka (prezes Wojewódzkiego FOŚiGW w Warszawie)

Data emisji: 20.11.2017

Godzina emisji: 9.24

mg/ag

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Problem, który dotyczy nas wszystkich. Jak walczyć ze smogiem?

Ostatnia aktualizacja: 12.01.2017 17:24
- Nasze miasta rosną i wzrastają emisje zanieczyszczeń. Dawniej palono suchym drewnem, a dziś problemem staje się opalanie tanim węglem czy innymi paliwami, które dają efekt smogowy - mówi dr Barbara Toczko z Głównego Inspektoratu Ochrony Środowiska.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Lekarz: wdychanie smogu może powodować raka

Ostatnia aktualizacja: 19.01.2017 14:10
- Są badania, które potwierdzają, że zanieczyszczenie środowiska odpowiada za 30 proc. nowotworów - alarmuje dr Józef Haczyński, internista.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Kraków. Wielkie odkurzacze walczą z pyłem

Ostatnia aktualizacja: 17.08.2017 12:00
W stolicy Małopolski nawet latem bywają dni, kiedy nie można swobodnie odetchnąć. Z szacunków ekspertów wynika, że kurz wznoszący się z ulic odpowiada za 10 proc. wszystkich zanieczyszczeń powietrza w tym mieście. Z pomocą mają przyjść nowoczesne odkurzacze.
rozwiń zwiń