X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Węgry poza utartym szlakiem

Ostatnia aktualizacja: 21.11.2017 12:19
Polak - Węgier dwa bratanki. I do szabli, i do szklanki. To przyslowie ma dowodzić zażyłości międzi naszymi narodami. A co tak naprawdę wiemy o Węgrzech poza tym, że w państwie tym jest Balaton, a Budapeszt leży nad Dunajem?
(zdjęcie ilustracyjne)
(zdjęcie ilustracyjne)Foto: Shutterstock/Jennifer McCallum

Przeciętny Polak raczej nie wie, że w 2002 roku UNESCO wpisało tokajski region winiarski na Listę Światowego Dziedzictwa Kulturowego i Przyrodniczego. O tych mniej znanych Węgrzech opowie po godz. 9.00 Gabriel Strumiński, pilot i organizator wycieczek na Węgry, pasjonat wszystkiego, co węgierskie.

Po godz. 10 startuje kolejny etap jedynkowej akcji charytatywnej "Choinki Jedynki". Do 17 listopada można było nadsyłać konkursowe prace. Potem nad nimi pochylili się jurorzy. I właśnie pierwszy raz zaprezentujemy pracę, która weźmie udział w licytacji i dwie prace wyróżnione. Do 2 grudnia dwa razy dziennie - w "Czterech porach roku" ok. godz. 10.15 i w "Ekspresie Jedynki" ok godz. 16.45 (w soboty 10.15 i 17.15; w niedziele 10.15 i 15.45) będziemy prezentować nagrodzone prace.

Więcej szczegółów na stronie Choinek Jedynki.

Poza tym w audycji kolejny odcinek z cyklu "Sto na sto - znaki niepodległej", "Słowoteka" i "Strofy dla Ciebie".

***

Do słuchania "Czterech pór roku" w środę (22.11) w godz. 9.00 - 12.00 zaprasza Małgorzata Raducha.

ag/mg

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Odsłonięto pomnik Węgrów wspierających Powstanie Warszawskie. "To przykład solidarności"

Ostatnia aktualizacja: 24.09.2017 17:12
- Przyjaźń polsko-węgierska ma swoją siłę, to ujawniło się w 1944 roku - mówił w radiowej Jedynce Janosz Tiszler, dyrektor Węgierskiego Instytutu Kultury w Warszawie.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Polak, Węgier - dwa bratanki

Ostatnia aktualizacja: 23.10.2017 14:30
W "Czterech porach roku", w dniu Święta Niepodległości Węgier, rozmawialiśmy o wspólnocie węgierskiej w naszym kraju, przenikających się tradycjach i obyczajach w polsko-węgierskich rodzinach, tym co łączy Polaków i Węgrów i oczywiście o węgierskiej kuchni.
rozwiń zwiń