Mądry Polak po szkodzie. Kredyt zamiast ubezpieczenia

Ostatnia aktualizacja: 23.11.2017 16:00
- Polska należy do krajów, w których rzadziej się ubezpieczamy i rzadziej korzystamy z ubezpieczeń szytych na miarę. Rynek w Polsce jest dwukrotnie mniej rozwinięty niż w krajach Europy zachodniej - mówi Piotr Arak z jednej z firm doradczych.
Audio
  • Piotr Arak o tym, dlaczego warto się ubezpieczać (Cztery pory roku/Jedynka)
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjneFoto: Shutterstock/REDPIXEL.PL

Ekspert wyjaśnia, że wynika to m.in. z niższych zarobków i z mniejszego majątku Polaków. Niestety, zwykle nie dość, że się nie ubezpieczamy, to także nie oszczędzamy pieniędzy na wypadek trudnych życiowych sytuacji.

- W momencie, kiedy mamy np. wypadek w pracy, co w Polsce zdarza się częściej niż w innych krajach europejskich, uzyskamy oczywiście pomoc od pracodawcy. Ale pytanie, czy jesteśmy w stanie dalej się utrzymać - przestrzega Piotr Arak. - W naszym kraju w sytuacjach kryzysowych częściej sięgamy po kredyt - dodaje.

Dlaczego wielu z nas wciąż uważa, że ubezpieczanie się to wyrzucanie pieniędzy w błoto? Jak do tematu ubezpieczeń podchodzą nasi sąsiedzi z Europy środkowo-wschodniej? Jak wybrać dla siebie dobre ubezpieczenie? O tym w nagraniu.

Audycja powstała we współpracy z Polską Izbą Ubezpieczeń.

***

Tytuł audycji: Cztery pory roku

Prowadzi: Roman Czejarek

Gość: Piotr Arak (firma doradcza Deloitte)

Data emisji: 23.11.2017

Godzina emisji: 11.19

mg/kk

Czytaj także

Podróże zagraniczne. Jak zadbać o bezpieczeństwo?

Ostatnia aktualizacja: 11.05.2017 13:50
Po tajemniczej śmierci 27-letniej uczestniczki wycieczki do Egiptu rozgorzała dyskusja na temat bezpieczeństwa podczas wyjazdów organizowanych przez biura podróży. W "Czterech porach roku" podpowiadamy, jak reagować w nietypowych sytuacjach.
rozwiń zwiń