To najciekawsze miejsca turystyczne w Polsce

Ostatnia aktualizacja: 24.11.2017 14:21
W czwartek przyznano nagrody w konkursie na Najlepszy Produkt Turystyczny - Certyfikaty Polskiej Organizacji Turystycznej (POT).
Audio
  • To najciekawsze miejsca turystyczne w Polsce (Cztery pory roku/Jedynka)
Żywe Muzeum Piernika w Toruniu
Żywe Muzeum Piernika w ToruniuFoto: muzeumpiernika.pl/pl/content/dla-mediów-press-pack

Zwycięzcy to: Zoo Safari Borysew, Zamojska Twierdza Atrakcji, Zamek Królewski w Chęcinach, Wycieczka wodami rzek SAN, Pałac i Folwark Galiny, Ogrody Hortulus Spectabilis w Dobrzycy, Muzeum Mydła i Historii Brudu w Bydgoszczy, Muzeum Górnictwa Węglowego - Kopalnia Guido w Zabrzu, Europejski Centrum Solidarności w Gdańsku oraz Centrum Nauki Kopernik w Warszawie.

Wręczono także Złoty Certyfikat POT. Do tej nagrody zgłaszane mogą być produkty wyróżnione już Certyfikatem POT, które po upływie przynajmniej pięciu lat twórczo rozwinęły swoją działalność. W ścisłym finale znalazły się trzy produkty turystyczne: Carnaval Sztukmistrzów, Kompleks Bania oraz Żywe Muzeum Piernika w Toruniu. Nagrodę otrzymało to ostatnie.

- To najbardziej prestiżowe wyróżnienie na polskim rynku turystyki. To wyróżnienie dla produktów, które są perspektywiczne, które mają duży potencjał rozwoju i dużo znaczą dla gospodarki lokalnej - wskazał w audycji "Cztery pory roku" prezes Polskiej Organizacji Turystycznej Robert Andrzejczyk.

Zapraszamy do wysłuchania całej audycji, w której o Żywym Muzeum Piernika w Toruniu opowiedział Andrzej Olszewski a Jacek Bełz przybliżył atrakcje Zamojskiej Twierdzy Atrakcji.

***

Tytuł audycji: Cztery pory roku

Prowadzi: Sława Bieńczycka

Goście: Robert Andrzejczyk (prezes Polskiej Organizacji Turystycznej), Jacek Bełz (Zamojska Twierdza Atrakcji), Andrzej Olszewski (Żywe Muzeum Piernika w Toruniu)

Data emisji: 24.11.2017

Godzina emisji: 9.21

kk

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Najlepsza Europejska Destynacja Turystyczna: Wielokulturowy Nurt Bugu

Ostatnia aktualizacja: 28.09.2017 14:48
Turystyczny szlak Wielokulturowy Nurt Bugu został wyróżniony główną nagrodą w konkursie EDEN na najlepszy polski kierunek turystyczny roku.
rozwiń zwiń