"BohaterON" łączący pokolenie powstańców i pokolenie młodych

Ostatnia aktualizacja: 27.11.2017 13:31
Ponad 118 tysięcy kartek z życzeniami wysłano do powstańców warszawskich podczas akcji "BohaterON, włącz historię". W inicjatywę zaangażowało się również Polskie Radio.
Audio
  • Podsumowanie akcji "BohaterON" (Cztery pory roku/Jedynka)
Partnerem akcji BohaterON  włącz historię jest Polskie Radio
Partnerem akcji "BohaterON – włącz historię" jest Polskie RadioFoto: materiały prasowe

Uroczysty finał miał miejsce na Stadionie PGE Narodowym w Warszawie. Powstańcy nie kryli wzruszenia. - Osoby samotne dostają takie kartki. Dziękują, że ktoś o nich pomyślał - mówi jedna z uczestniczek spotkania. A inny uczestnik walk w Warszawie przed 73 laty zauważa, że odpisywanie na kartki rozprasza samotność.

Udział w akcji wzięli znani aktorzy. - Cel tej kampanii jest bardzo piękny - wyjaśnia Agnieszka Więdłocha. A Antoni Pawlicki zwraca uwagę, że w ten sposób nawiązuje się dialog pokolenia powstańców z młodym pokoleniem.

W tym roku akcja wyszła poza granice Polski. Polonia mogła przesyłać życzenia za pośrednictwem internetu i specjalnej kartki.

Akcja dotarła do ponad 28 milionów osób. Z prawie 400 publikacji medialnych prawie 80 ukazało się na antenach Polskiego Radia. Dyrektor radiowej Jedynki Rafał Porzeziński podkreślał, że włączenie się w akcję było czymś oczywistym.

Posłuchaj całej relacji.

***

Tytuł audycji: "Cztery pory roku"

Prowadzi: Małgorzata Raducha

Przygotował: Karokl Darmoros

Goście: powstańcy - Hanna Stadnik, Włodzimierz Rosiński, Jan Ryszard Sempka, Agnieszka Łysiuk (przewodnicząca komitetu organizacyjnego "BohaterON"), Agnieszka Wiedłocha, Antoni Pawlicki, Rafał Porzeziński (dyrektor Programu 1PR)

Data emisji: 27.11.2017

Godzina emisji: 9.42

ag/kk

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Obok Muzeum Powstania Warszawskiego otwarty zostanie dom wsparcia powstańców

Ostatnia aktualizacja: 19.10.2017 16:42
Warszawscy radni zadecydowali o utworzeniu domu wsparcia dla powstańców warszawskich. Na ten cel zostanie przeznaczony należący do miasta budynek przy ul. Hrubieszowskiej 9, niedaleko Muzeum Powstania Warszawskiego. W przyszłorocznym budżecie miasta na utworzenie domu znajdzie się 5 mln zł.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Łomianki: chcieli uczcić bohaterów Powstania. Tymczasem na muralu przedstawiono brygadę SS Dirlewangera

Ostatnia aktualizacja: 23.11.2017 15:46
Na osiedlu Powstańców w podwarszawskich Łomiankach za wzór wizerunku Polaków posłużyła fotografia SS-manów.
rozwiń zwiń