X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Małgorzata Raducha z Jedynki wśród laureatów Złotych Mikrofonów

Ostatnia aktualizacja: 29.11.2017 20:15
29 listopada odbyła się gala wręczenia Złotych Mikrofonów – najważniejszych nagród dla twórców Polskiego Radia. Wśród tegorocznych laureatów znalazła się Małgorzata Raducha z Radiowej Jedynki.
Audio
  • Prezes Polskiego Radia Jacek Sobala wręczając Honorowy Złoty Mikrofon podkreślił, że dla niego osobiście ze wszystkich ludzi mieszkających w Krakowie, Leszek Długosz jest najważniejszy (IAR)
  • Małgorzata Raducha nagrodę zadedykowała swoim rodzicom, którzy, jak wskazała, zarazili ją pasją do radia (IAR)
  • Małgorzata Raducha opowiada o swej miłości do radia (Cztery pory roku/Jedynka)
Małgorzata Raducha
Małgorzata RaduchaFoto: Wojciech Kusiński/Polskie Radio

Nagrody laureatom wręczyli prezes Zarządu Polskiego Radia Jacek Sobala oraz przedstawiciele Kapituły Złotego Mikrofonu Anna Stempniak-Juśkiewicz oraz Andrzej Brzoska.

Małgorzata Raducha z Programu 1 została nagrodzona "za umiejętność nawiązywania kontaktu ze słuchaczami, opowiadanie o rzeczach zwykłych i niezwykłych w sposób pełen kultury i emocji".

- Bardzo serdecznie wszystkim dziękuję. Tę nagrodę, w sposób szczególny, dedykuję moim nieżyjącym rodzicom, dzięki którym kocham radio. To dla Was - powiedziała dziennikarka odbierając nagrodę.

A w "Czterech porach roku" laureatka zdradziła, że wychowywała się w domu, w którym programowo nie było telewizora. Wszyscy słuchali więc radia. - To wszystko było dla mnie magią. Grała Jedynka na długich falach - wspomina. Do redakcji "Czterech pór roku" przyszła w 1991 roku z Redakcji Reportażu. - Pomyślałam, że radio na żywo to jest to, co bym chciała robić, to jest to, co kocham, co będzie moją pasją i tak jest do dziś - mówi Małgorzata Raducha.

Hanna Dołęgowska, dyrektor-redaktor naczelna Programu Internetowego i Cyfrowego DAB+ "Czwórka", otrzymała Złoty Mikrofon "za otwartość na młodych słuchaczy, determinację, pomysłowość i niekonwencjonalne popularyzowanie sportu, jako sposobu na życie".

Małgorzatę Maliborską-Prażmowską z radiowej Trójki uhonorowano "za stworzenie serwisów informacyjnych o szczególnym, właściwym Trójce charakterze. Za słowa, które zawsze oddają istotę rzeczy".

Maciej Kubera z Teatru Polskiego Radia odebrał Złoty Mikrofon "za muzyczność w słowie, za słowo w muzyce, pryncypialność i kompetencje reżysera dźwięku w Teatrze Polskiego Radia".

Dziennikarkę Programu 2Magdalenę Łoś-Komarnicką wyróżniono "za pasjonujące opowiadanie o muzyce dawnej i odnajdywanie dla niej współczesnego kontekstu. Za ujmującą osobowość, radiową wszechstronność i gotowość koleżeńskiej pomocy w radiowym drugim planie".

Zarząd Polskiego Radia postanowił również przyznać Honorowy Złoty Mikrofon, którego laureatem został Leszek Długosz "za obecność na antenach Polskiego Radia, dzięki której realizowana jest prawdziwa misja publicznego nadawcy a także za wybitne osiągnięcia artystyczne i konsekwentne występowanie w obronie wartości".

Uroczystość w Studiu Koncertowym Polskiego Radia im. W. Lutosławskiego poprowadzili Sława Bieńczycka z Programu 1 i Michał Olszański z Trójki.

Podczas uroczystości wystąpiła Warszawska Orkiestra Sentymentalna.

***

Złoty Mikrofon to szczególna nagroda Polskiego Radia przyznawana co roku osobom, których zaangażowanie i wybitne osiągnięcia twórcze przyczyniają się do utrzymania wysokiego poziomu, rozwoju i popularyzacji radia publicznego.

Kandydaci wybierani są z różnych ważnych obszarów twórczości radiowej, m.in. teatru, muzyki, literatury, reportażu, publicystyki oraz realizacji dźwięku.

Nagroda została ustanowiona i po raz pierwszy przyznana w 1969 roku. Członków Kapituły Złotego Mikrofonu, która wybiera zwycięzców, powołuje Zarząd Polskiego Radia spośród laureatów poprzednich edycji konkursu.

Honorowy Złoty Mikrofon przyznawany jest okazjonalnie od 2002 roku przez Zarząd Polskiego Radia osobowościom radiowym - pracownikom i współpracownikom Polskiego Radia - za wybitne zasługi dla radia publicznego.

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak