Gadżety w życiu młodych rodziców. Jak nie popaść w szaleństwo zakupów?

Ostatnia aktualizacja: 05.12.2017 12:06
Branża dziecięca rozwija się bardzo szybko i sklepy oferują rodzicom coraz więcej gadżetów. Jeśli chcemy zrobić prezent młodym rodzicom i ułatwić im życie, to najpierw zapytajmy, co rzeczywiście jest im potrzebne. O tym, jakie przedmioty pomagają młodym rodzicom i czy bez gadżetów można się obejść, mówiły w cyklu "9 miesięcy z życia rodziny" Ewa Świerżewska (portal egaga.pl) i Anna Skórzyńska (pomysłodawczyni szumisiów).
Audio
  • Ewa Świerżewska i Anna Skórzyńska o gadżetach w życiu młodych rodziców cz. III (Jedynka/Cztery pory roku)
  • Ewa Świerżewska i Anna Skórzyńska o gadżetach w życiu młodych rodziców cz. I (Jedynka/Cztery pory roku)
  • Ewa Świerżewska i Anna Skórzyńska o gadżetach w życiu młodych rodziców cz. II (Jedynka/Cztery pory roku)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Shutterstock.com

Okazuje się, że manii kupowania gadżetów ulegają przeważnie rodzice, którzy spodziewają się pierwszego dziecka. - Zdarza się, że przy pierwszym dziecku rodzice mają dużo więcej gadżetów niż przy kolejnych dzieciach. Na pewno zachodzi efekt nowości, tzn. kobiety, które są w ciąży po raz pierwszy obstawiają się wszystkim co można. Ostatnio w sklepach jest dostępne nawet podręczne USG, które można podłączyć do smartfona. Gadżetów jest coraz więcej i mam wrażenie, że ulegając szaleństwu ich kupowania, skupiamy się na rzeczach mało istotnych - powiedziała Anna Skórzyńska.

Gadżety nie są niezbędne, ale na pewno ułatwiają życie. - Przy trzecim dziecku odkryłam łóżeczko ze zdejmowaną ścianką. Łóżeczko przystawia się do łóżka rodziców. Dzięki temu dziecko jest na wyciągniecie ręki i nie trzeba do niego wstawać - powiedziała Ewa Świerżewska.

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

***

Tytuł audycji: Cztery pory roku

Prowadzi: Marta Januszewska

Gość: Ewa Świerżewska (poratl egaga.pl) i Anna Skórzyńska (pomysłodawczyni szumisiów)

Data emisji: 5.12.2017

Godzina emisji: 9.28

abi/kh

Czytaj także

Psycholog: dzieci są i mają być łatwowierne

Ostatnia aktualizacja: 21.04.2017 13:00
Niedawno studentki pedagogiki Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu przeprowadziły eksperyment, w ramach którego bez trudu wyprowadziły z przedszkola dzieci, mówiąc im, że są znajomymi ich rodziców.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Cel wychowania: przestać być potrzebnym

Ostatnia aktualizacja: 28.11.2017 14:00
W audycji "9 miesięcy z życia rodziny" tym razem przyglądamy się ojcostwu i sprawdzamy, w którym momencie mężczyźni zaczynają czuć się ojcami. Konrad Kruczkowski, bloger i reportażysta, stwierdza, że tatą poczuł się już w momencie, gdy dowiedział się o ciąży żony.
rozwiń zwiń