Niezwykłe prezenty, które ucieszą każdego

Ostatnia aktualizacja: 06.12.2017 13:21
Prezent mikołajkowy nie musi być kupiony. Można przygotować coś samemu. O tym, jak wykonać prezenty, które sprawią dużo radości, opowiedziała w "Czterech porach roku" Magda Kordaszewska z serwisu zabawkowicz.pl.
Audio
  • Magda Kordaszewska o własnoręcznie wykonanych prezentach cz. I (Jedynka/Cztery pory roku)
  • Magda Kordaszewska o własnoręcznie wykonanych prezentach cz. II (Jedynka/Cztery pory roku)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Pixabay.com

Jest bardzo wiele prostych technik plastycznych, które można wykorzystać do przygotowania prezentów.   

- Są farby do malowania na szkle i zestawy do rysowania węglem. Jest wiele rodzajów mas plastycznych, z których można lepić figurki. Dzieci mogą samodzielnie wykonać biżuterię z modeliny. Ozdobę kolczyków wystarczy ulepić, a wszelkie dodatki, takie jak haczyki, zapinki, czy cekiny można dokupić. Bardzo mi się podoba, popularna ostatnio, technika malowania palcami. Opuszki palców moczymy w farbie i możemy wyczarować z tego renifera. Drobne elementy, np. oczy, uszy, rogi, wystarczy dorysować długopisem - powiedziała Magda Kordaszewska.

Gdy brakuje nam pomysłu warto podglądać prace znalezione w internecie

- Jest dużo serwisów z grafikami z serii "zrób to sam". Warto inspirować się i próbować robić własną wersję obejrzanej pracy. Myślę, że dzieci wcale nie trzeba przekonywać do samodzielnego tworzenia prezentów. Wystarczy im tylko pozwolić pobrudzić się - powiedziała na antenie radiowej Jedynki.    

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

***

Tytuł audycji: Cztery pory roku

Prowadzi: Roman Czejarek

Gość: Magda Kordaszewska (zabawkowicz. pl)

Data emisji: 6.12.2017

Godzina emisji: 9.25

abi/ag

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Drużyna Energii wkracza do gry. Zgłoś swoją szkołę!

Ostatnia aktualizacja: 06.11.2017 14:19
Drużyna Energii to sportowo-edukacyjny ogólnopolski turniej skierowany do uczniów klas 6 i 7 szkół podstawowych. Główny cel to zachęcenie młodych ludzi do aktywności fizycznej. Pomóc w tym mają ambasadorzy - Krzysztof Golonka, Bartosz Ignacik, Marek Citko oraz Krzysztof Ignaczak.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Gadżety w życiu młodych rodziców. Jak nie popaść w szaleństwo zakupów?

Ostatnia aktualizacja: 05.12.2017 12:06
Branża dziecięca rozwija się bardzo szybko i sklepy oferują rodzicom coraz więcej gadżetów. Jeśli chcemy zrobić prezent młodym rodzicom i ułatwić im życie, to najpierw zapytajmy, co rzeczywiście jest im potrzebne. O tym, jakie przedmioty pomagają młodym rodzicom i czy bez gadżetów można się obejść, mówiły w cyklu "9 miesięcy z życia rodziny" Ewa Świerżewska (portal egaga.pl) i Anna Skórzyńska (pomysłodawczyni szumisiów).
rozwiń zwiń