Bądźmy razem w Święta

Ostatnia aktualizacja: 18.12.2017 12:33
Piękny stół, pyszne jedzenie i cała rodzina w komplecie. Zaczyna się rozmowa, drobne uszczypliwości, zaczepki, narzekania. Nie ma to jak rodzinne Święta... Jak uratować dobry, świąteczny nastrój?
Audio
  • Bądźmy razem w Święta (Cztery pory roku/Jedynka)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Shutterstock.com

- Okres przedświąteczny i koniec roku to zawsze nerwowy czas. Niezależnie od tego, czy przygotowujemy się do Świąt, jako małżeństwo czy jesteśmy po rozwodzie, to te sytuacje bywają nieraz trudne - mówi w "Czterech porach roku" socjolog Marek Grabowski, prezes Fundacji Mamy i Taty.

Zdaniem gościa Jedynki, przede wszystkim nie warto się za bardzo "napinać". - Czasami wydaje nam się, że wszystko musi być perfekcyjnie, a prawda jest taka, że za 2-3 miesiące i tak nikt już nie będzie pamiętał, czy karp wyszedł nam taki, jak trzeba i czy prezenty były idealnie zapakowane. To, co zapamiętamy to atmosfera, którą będziemy mieli w czasie Świąt - podkreśla rozmówca Małgorzaty Raduchy.

- Spróbujmy trochę się wyciszyć, podejść pozytywnie do otoczenia, z którym się widzimy. Pomyślmy o dzieciach, dla których to także jest wyjątkowy czas - dodaje.

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy z Markiem Grabowskim, który mówił o receptach na dobrą atmosferę przy świątecznym stole oraz najbliższych planach Fundacji Mamy i Taty.

***

Tytuł audycji: Cztery pory roku

Prowadzi: Małgorzata Raducha

Gość: Marek Grabowski (socjolog, prezes Fundacji Mamy i Taty)

Data emisji: 18.12.2017

Godzina emisji: 11.21

kh/ac

 

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Polska kuchnia wigilijna najzdrowsza na świecie

Ostatnia aktualizacja: 23.12.2016 20:11
- Jeśli dodamy dobrych przypraw łagodzących obciążenie pokarmowe, to jedząc świąteczne dania nic nam się nie stanie. W czasie spotkań bożonarodzeniowych pamiętajmy o umiarze - mówi propagatorka zdrowego odżywania, Małgorzata Puzio.
rozwiń zwiń