X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Jedyne na Litwie hospicjum prowadzi zakonnica z Polski

Ostatnia aktualizacja: 19.12.2017 14:51
Już pięć lat w Wilnie działa hospicjum błogosławionego księdza Michała Sopoćko. W tym czasie placówka opiekowała się trzema tysiącami osób różnej narodowości i różnej religii.
Audio
  • Polska zakonnica prowadzi w Wilnie jedyne na Litwie hospicjum (Cztery pory roku/Jedynka)
Hospicjum w Wilnie
Hospicjum w WilnieFoto: shutterstock

Hospicjum prowadzi siostra Michaela Rak. - Jestem z ludźmi, którzy potrzebują ludzkiego serca - mówi skromnie o swej pracy. I przypomina, jak Jezus podkreślał, że "cokolwiek uczyniliście drugiemu człowiekowi, Mnieście uczynili" (*). Zakonnica podkreśla, że w Wilnie ten "drugi człowiek" to Polak, Litwin, Rosjanin, Ukrainiec, czy Białorusin. I każdy inny, nieważne jaką wyznaje religię.
Placówka służy dorosłym, ale są zaawansowane starania, aby wybudować również hospicjum dla dzieci.

Siostra Rak przypomina, że hospicjum egzystuje w niezwykłym miejscu na Wzgórzu Zbawiciela w dawnym więzieniu. Z miejscem tym wiąże się też osoba świętej Faustyny.  

Posłuchaj całej rozmowy, z której można dowiedzieć się więcej o miejscu, w jakim znajduje się hospicjum oraz w jaki sposób można udzielić wsparcia placówce.

(*) Red.- Dosłownie cytat brzmi: "Cokolwiek uczyniliście jednemu z tych braci moich najmniejszych, Mnieście uczynili" (Mt 25,40).

***

Tytuł audycji: Cztery pory roku

Prowadzi: Marta Januszewska

Gość: siostra Michaela Rak (Zgromadzenie Sióstr Jezusa Miłosiernego)

Data emisji: 19.12.2017

Godzina emisji: 10.20

ag/kh
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Wręczono nagrodę "Polak Roku" na Litwie. Praca siostry doceniona

Ostatnia aktualizacja: 01.02.2015 21:40
W Domu Kultury Polskiej w Wilnie odbyła się uroczystość uhonorowania osób zasłużonych dla spraw polskich na Litwie. Laureatką konkursu "Polak Roku" na Litwie została siostra Michaela Rak - założycielka hospicjum im. bł. ks. Michała Sopoćki w Wilnie.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Mądra obecność daje siłę, a walka o relacje chroni przed dezintegracją"

Ostatnia aktualizacja: 02.04.2016 22:55
- Bliskość i obecność to coś, co ks. Jan Kaczkowski wyniósł z domu i czego uczył wszystkich dookoła. Litowanie się nad ludźmi jeszcze ich bardziej dobija, a chorym potrzeba bycia dla nich - mówił Piotr Żyłka, autor wywiadu rzeki "Życie na pełnej petardzie".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Hospicjum im. bł. ks. Michała Sopoćki. Jedyne takie miejsce na Litwie

Ostatnia aktualizacja: 01.10.2017 11:00
Minister spraw zagranicznych Litwy - Linas Linkiewiczius w towarzystwie ambasador Polski na Litwie - Urszuli Doroszewskiej i litewsko-polskiej załogi na przyszłoroczny Rajd Dakar odwiedzili wileńskie hospicjum im. bł. ks. Michała Sopoćki. To pierwsze i jedyna jak na razie hospicjum na Litwie zostało otwarte w Wilnie w 2012 r. dzięki staraniom przybyłej z Polski, siostry Michaeli Rak ze Zgromadzenia Sióstr Jezusa Miłosiernego. O swojej inicjatywie opowiadała w Polskim Radiu 24.
rozwiń zwiń