Jak zorganizować udany ślub i wesele?

Ostatnia aktualizacja: 27.12.2017 13:03
Święta i późniejszy okres świąteczno-noworoczny to czas, w którym następuje wysyp ślubów i wesel. Nie ma recepty, na ile wcześniej ślubne i weselne uroczystości należy zacząć organizować.
Audio
  • Przepis na udany ślub i wesele (Cztery pory roku/Jedynka)
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjneFoto: Pixabay

Arkadiusz Habrat, autor książki "Poradnik weselnego eksperta", przekonuje, że zależy to od wymagań, jakie stawiamy przed salami weselnymi i od tego, co chcielibyśmy podczas wesela zobaczyć. - Są takie lokale, które mają świetną kuchnię, rewelacyjną obsługę, są przyjemnym miejscem na zorganizowanie wesela, więc czas oczekiwania na wolny termin jest dość długi - podkreśla. Ale coraz powszechniejsze są wesela w piątki lub niedziele i terminy są wówczas krótsze.

Czas oczekiwania na uroczystość ślubną zależy również od sezonu. Np. miesiące zimowe są mniej popularne. Jednak, przeciętnie na salę weselną trzeba czekać około roku.

Gość Jedynki przyznaje, że obecnie możliwe jest zrealizowanie nawet najbardziej wyszukanych marzeń. Ogranicza nas jedynie grubość portfela. Na przykład usługi fotografa mogą kosztować od 1,8 tys. aż do 9 tysięcy złotych.

Jak długi jest czas załatwiania formalności w urzędzie stanu cywilnego i w przypadku ślubu kościelnego? Jakie usługi weselne stają się coraz modniejsze? Z jakim najbardziej nietypowym zleceniem miał do czynienia nasz gość? Posłuchaj całej rozmowy.

***

Tytuł audycji: Cztery pory roku

Prowadzi: Małgorzata Raducha

Gość: Arkadiusz Habrat (muzyk, konferansjer, autor książki "Jak zorganizować udane wesele. Porady weselnego experta" , prowadzący portal weselny i program telewizyjny "Weselny ekspert")

Data emisji: 27.12.2017

Godzina emisji: 9.19

ag/mg


Czytaj także

Pary z różnicą wieku. "Na nas nie robi to już wrażenia"

Ostatnia aktualizacja: 17.05.2017 20:37
- Różnica wieku w związkach nie jest już tak szokująca jak dawniej, choć niektórych wciąż to dziwi. Zwykle, jeśli para ma problemy, to nie wynikają one z tego, ile kto ma lat - mówi psycholog Monika Dreger.
rozwiń zwiń

Czytaj także

W igloo i pod wodą. Ślub marzeń nie ma dziś granic

Ostatnia aktualizacja: 25.07.2017 18:13
- Czasami organizujemy śluby na 200 osób w ciągu półtora miesiąca i jest to możliwe, ale jest to wyzwanie czasowe i logistyczne - mówi konsultantka ślubna Katarzyna Gajek w audycji "Lato z Radiem".
rozwiń zwiń

Czytaj także

"I że cię nie opuszczę..." - reportaż Joanny Sikory

Ostatnia aktualizacja: 07.10.2017 11:10
Te słowa to jedna z najważniejszych obietnic w życiu. Są dowodem uczuć i oddania. Trwają w nas od pierwszego dnia małżeństwa.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Intercyza - nie tylko rozdzielność majątkowa

Ostatnia aktualizacja: 28.10.2017 16:30
Umowa majątkowa małżeńska, czyli intercyza, jest coraz bardziej popularna. Wprowadza ona odmienne niż ustawowe stosunki majątkowe między małżonkami i może np. pomóc uniknąć utraty całego mienia, gdy jedno z nich popadnie w kłopoty finansowe.
rozwiń zwiń