X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Przedszkolna ekonomia. Jak rozmawiać z dziećmi o pieniądzach?

Ostatnia aktualizacja: 04.01.2018 14:00
- Ekonomii można uczyć już od najmłodszych lat, od przedszkola - mówi Beata Olszewska, współautorka audycji "Skarbonka" emitowanej w Polskim Radiu Dzieciom.
Audio
  • Beata Olszewska o tym, jak rozmawiać z dziećmi o pieniądzach (Cztery pory roku/Jedynka)
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjneFoto: Shutterstock/pikselstock

Gość "Czterech pór roku" przekonuje, by nie bać się rozmów o pieniądzach. - Niektórzy rodzice odsuwają dzieci od spraw finansowych, obawiając się, by nie stały się one materialistami. One i tak wiedzą, że świat pieniądzem stoi i pieniądze są ważne. Powinnśmy od najmłodszych lat uzmysławiać dzieciom wartość pieniądza, na lizakach, gumach uczyć, co ile kosztuje, uczyć samodzielnych zakupów - wyjaśnia Beata Olszewska.

Dziennikarka wyjaśnia, że jeśli dzieci będą znały wartość pieniędzy, łatwiej zrozumieją, gdy odmówimy im zakupu czegoś, na co nas nie stać. - Możemy powiedzieć, że jeśli chcemy kupić coś droższego, musimy na to odłożyć. W ten sposób pieczemy dwie pieczenie na jednym ogniu - uczymy dzieci oszczędzania - mówi Olszewska.

Czy powinniśmy mówić dzieciom o utracie pracy? Jak z biegiem lat powinna zmieniać się przysłowiowa dziecięca świnka-skarbonka? Czy dzieci powinny dostawać kieszonkowe? O tym w nagraniu audycji.

***

Tytuły audycji: Cztery pory roku

Prowadzi: Małgorzata Raducha

Gość: Beata Olszewska (współautorka audycji o oszczędzaniu "Skarbonka" w Polskim Radiu Dzieciom)

Data emisji: 4.01.2018

Godziny emisji: 10.17

mg/ag

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

W mikołajki uczmy dzieci dawania

Ostatnia aktualizacja: 06.12.2016 10:30
Dzisiaj dzień św. Mikołaja, święto biskupa z Mirry, który pomagał ubogim. Tradycyjnie tego dnia niesiemy radość innym, choć głównie cieszą się dzieci obdarowywane drobnymi zabawkami czy słodyczami.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Nadopiekuńczy rodzice. Chcą chronić, ale zabierają wolność

Ostatnia aktualizacja: 15.02.2017 19:37
- Warto w porę nauczyć dzieci samodzielnego myślenia i podejmowania decyzji. By to się udało, musimy im dać pole do tego, czyli zapytać je o zdanie i ponieść tego konsekwencje - mówi dr Anna Czyżkowska, psycholog.
rozwiń zwiń