Wycieczka na Białoruś. Do 10 dni bez wizy

Ostatnia aktualizacja: 05.01.2018 12:00
Białoruś jest naszym najrzadziej odwiedzanym i najmniej znanym sąsiadem, ale nadarza się okazja, żeby to zmienić. Od 1 stycznia do Brześcia, Grodna i w kilka innych miejsc pojedziemy bez wizy. Pobyt może trwać do 10 dni.
Audio
  • Podróżnik Krzysztof Matys zachęca do wyjazdów na Białoruś (Cztery pory roku/Jedynka)
Pomnik obrońców twierdzy brzeskiej
Pomnik obrońców twierdzy brzeskiejFoto: Shutterstock/Natalia Sidorova

Jak podkreśla Krzysztof Matys, podróżnik i organizator wycieczek, programy bezwizowe istnieją od kilku lat, a rząd białoruski wprowadza je stopniowo. - W 2015 był mały program ograniczony do Puszczy Białowieskiej, później doszło Grodno, Kanał Augustowski i lotnisko w Mińsku. A teraz, od 1 stycznia, najistotniejsza zmiana to czas. W ramach ruchu bezwizowego można pojechać na Białoruś na maksymnalnie 10 dni. Druga zmiana dotyczy tego, że można tam przybyć pociągiem - mówi Krzysztof Matys. I dodaje, że obecnie do naszych wschodnich sąsiadów można również przypłynąć kajakiem.

A czy na Białoruś można wjechać bez wizy samochodem? Jakie dokumenty są wymagane? Dlaczego każdy Polak przynajmniej raz w życiu powinien odwiedzić Grodno? Co ciekawego oferuje Brześć? Jak Białorusini nastawieni są do turystów z Polski? O tym w nagraniu audycji.

***

Tytuły audycji: Cztery pory roku

Prowadzi: Małgorzata Raducha

Gość: Krzysztof Matys (podróżnik, organizator wycieczek)

Data emisji: 4.01.2018

Godziny emisji: 10.17

mg/abi


Czytaj także

Czarnogóra, czyli Bałkany w pigułce

Ostatnia aktualizacja: 11.10.2017 13:30
- Jeśli miałbym określić jakieś miejsce mianem Bałkanów w pigułce, wskazałbym Czarnogórę. Często żałuję, że w pędzie na południe Europy nie zostajemy tam na dłużej - mówił Jarosław Rochowicz, podróżnik i gość cyklu "Poza utartym szlakiem".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Które mazowieckie dworki warto zobaczyć?

Ostatnia aktualizacja: 04.11.2017 17:20
Na Mazowszu znajduje się kilkadziesiąt dworów, dworków i pałaców. Doradzamy które i dlaczego warto odwiedzić, przypominamy też związane z nimi historie.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Węgry. Przygoda w krainie wina, zamków, lasów i gór

Ostatnia aktualizacja: 22.11.2017 14:00
- Chciałbym przenieść państwa dzisiaj do północno-wschodnich Węgier, do regionu Borsod-Abaúj-Zemplén. Region ten może pochwalić się dwoma pasmami górskimi, pasmem Gór Zemplińskich (Tokajskich) od wschodu oraz Bukowych od strony zachodniej - mówi Gabriel Strumiński.
rozwiń zwiń