#Bezkaskuniejadę. Bezpiecznie na stoku

Ostatnia aktualizacja: 09.01.2018 15:36
Ewa Świerżewska najpierw wymyśliła akcję #bezkaskuniejadę, a potem na własnej skórze przekonała się, jak głęboki sens ma ta kampania. - W tym roku miałam wypadek na nartach, który skończył się dobrze tylko dlatego, że miałam kask - przyznaje.
Audio
  • Ewa Świerżewska o bezpieczeństwie na stoku (Cztery pory roku/Jedynka)
Narciarka na stoku jeździ w kasku
Narciarka na stoku jeździ w kaskuFoto: Shutterstock.com/Andrey Yurlov

Gość Jedynki opowiada, że tak naprawdę dokładnie nie wiadomo, co stało się wtedy na stoku. - Na dość długo straciłam świadomość. Na podstawie moich obrażeń i zniszczenia nart można wyciągnąć wniosek, że jechałam w prawym skręcie i ktoś z góry wpadł na mnie z dużą prędkością, a ja uderzyłam głową w stok - przekonuje. - Akcja #bezkaskuniejadę była rozpoczęta czysto teoretycznie, ale po wypadku przekonałam się, że kask - nie tylko na nartach, ale także na rowerze - ratuje życie - dodaje.

Ewa Świerżewska zwraca uwagę na to, że w ciągu ostatnich kilkunastu lat znacząco zmieniła się konstrukcja nart zjazdowych, co może prowadzić do większej liczby wypadków. - Bardzo zwiększyły się prędkości, które osiągamy przy zjazdach - wskazuje. Jakimi zasadami powinniśmy kierować się na stoku? Jakie zachowania są niepożądane lub wręcz zakazane? O tym w nagraniu.

***

Tytuł audycji: Cztery pory roku

Prowadzi: Bogdan Sawicki

Goście: Ewa Świerżewska (autorka poradnika "Aktywni razem – poradnik pozytywnego rodzicielstwa")

Data emisji: 9.01.2017

Godzina emisji: 10.18

mg/kk

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Bezpiecznie nad wodą. Podajemy kilka zasad

Ostatnia aktualizacja: 07.07.2017 15:00
W wakacje wyruszamy nad rzeki, jeziora i morza, a tam czekają na nas dobra zabawa i relaks, ale także niebezpieczeństwa. - Woda to jeden z żywiołów, którego jeszcze nikt nie okiełznał - mówi ratownik Sławomir Gicewicz i przypomina o podstawowych zasadach.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jak się nie przewrócisz, to się nie nauczysz

Ostatnia aktualizacja: 09.01.2018 14:53
Sporty zimowe dla laików wydają się ekskluzywne i przeznaczone tylko dla wybranych. Czy każdy w każdym wieku może rozpocząć przygodę ze sportami zimowymi i pójść np. w ślady Kamila Stocha, czy Adama Małysza?
rozwiń zwiń