X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Najdroższy kraj Europy?

Ostatnia aktualizacja: 11.01.2018 15:10
W audycji z cyklu "Poza utartym szlakiem" wybraliśmy się do kraju wulkanów, gejzerów, gorących źródeł i lodowych jaskiń - Islandii. Tanie połączenia lotnicze sprawiły, że kierunek ten wybiera coraz więcej Polaków. Czego możemy spodziewać się na miejscu?
Audio
  • Najdroższy kraj Europy? (Cztery pory roku/Jedynka)
Islandia
IslandiaFoto: Bill45/shutterstock.com

- Islandia to najdroższy kraj Europy. Jest tam kilka razy drożej niż w Polsce. Zakładając, że w trakcie pobytu będzie się realizowało program żywieniowy we własnym zakresie albo spało bardzo skromnie - w najtańszych schroniskach i salach wieloosobowych - to taka podróż może być "tylko" 2-3 razy droższa od naszej codzienności polskiej - mówi w cyklu "Poza utartym szlakiem" Piotr Trybalski, dziennikarz, podróżnik i fotografik - laureat nagrody Grand Press Photo.

Na jaką pogodę się przygotować? - O Islandii mówi się, że nie ma klimatu, jest tylko pogoda, czyli to, co dzieje się tu i teraz, czyli może zmienić się w 15 minut i rzeczywiście w zimie jest różnie - mówi gość Jedynki. - Czasami śniegu jest bardzo dużo, zwłaszcza na południu wyspy, a czasami nie ma go wcale. W Rejkjawiku średnia zimowa temperatura jest wyższa niż w Nowym Jorku. Natomiast gdy pogoda postanowi nagle się zmienić, robi się prawdziwy armagedon pogodowy - dodaje.

Ilu Polaków mieszka na wyspie? Czy uczą się języka islandzkiego? Czy to prawda, że Islandczycy wierzą w Elfy? Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

***

Tytuły audycji: Cztery pory roku

Prowadzi: Małgorzata Raducha

Gość: Piotr Trybalski (dziennikarz, podróżnik i fotografik, laureat nagrody Grand Press Photo)

Data emisji: 11.01.2018

Godziny emisji: 9.23

kh

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Chiny uczą cierpliwości i tolerancji

Ostatnia aktualizacja: 03.01.2018 13:29
Podróżniczka Anna Jaklewicz spędziła w Chinach dwa lata, podglądając świat "małych ojczyzn" i odkrywając zaskakujące bogactwo kulturowe oraz etniczne. Pokazuje Chiny z innej strony niż ta powszechnie znana. Zapewnia też, że nie jest tak trudno z Chińczykami się porozumieć.
rozwiń zwiń