Najdroższy kraj Europy?

Ostatnia aktualizacja: 11.01.2018 15:10
W audycji z cyklu "Poza utartym szlakiem" wybraliśmy się do kraju wulkanów, gejzerów, gorących źródeł i lodowych jaskiń - Islandii. Tanie połączenia lotnicze sprawiły, że kierunek ten wybiera coraz więcej Polaków. Czego możemy spodziewać się na miejscu?
Audio
  • Najdroższy kraj Europy? (Cztery pory roku/Jedynka)
Islandia
IslandiaFoto: Bill45/shutterstock.com

- Islandia to najdroższy kraj Europy. Jest tam kilka razy drożej niż w Polsce. Zakładając, że w trakcie pobytu będzie się realizowało program żywieniowy we własnym zakresie albo spało bardzo skromnie - w najtańszych schroniskach i salach wieloosobowych - to taka podróż może być "tylko" 2-3 razy droższa od naszej codzienności polskiej - mówi w cyklu "Poza utartym szlakiem" Piotr Trybalski, dziennikarz, podróżnik i fotografik - laureat nagrody Grand Press Photo.

Na jaką pogodę się przygotować? - O Islandii mówi się, że nie ma klimatu, jest tylko pogoda, czyli to, co dzieje się tu i teraz, czyli może zmienić się w 15 minut i rzeczywiście w zimie jest różnie - mówi gość Jedynki. - Czasami śniegu jest bardzo dużo, zwłaszcza na południu wyspy, a czasami nie ma go wcale. W Rejkjawiku średnia zimowa temperatura jest wyższa niż w Nowym Jorku. Natomiast gdy pogoda postanowi nagle się zmienić, robi się prawdziwy armagedon pogodowy - dodaje.

Ilu Polaków mieszka na wyspie? Czy uczą się języka islandzkiego? Czy to prawda, że Islandczycy wierzą w Elfy? Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

***

Tytuły audycji: Cztery pory roku

Prowadzi: Małgorzata Raducha

Gość: Piotr Trybalski (dziennikarz, podróżnik i fotografik, laureat nagrody Grand Press Photo)

Data emisji: 11.01.2018

Godziny emisji: 9.23

kh

Czytaj także

Chiny uczą cierpliwości i tolerancji

Ostatnia aktualizacja: 03.01.2018 13:29
Podróżniczka Anna Jaklewicz spędziła w Chinach dwa lata, podglądając świat "małych ojczyzn" i odkrywając zaskakujące bogactwo kulturowe oraz etniczne. Pokazuje Chiny z innej strony niż ta powszechnie znana. Zapewnia też, że nie jest tak trudno z Chińczykami się porozumieć.
rozwiń zwiń