Jak przygotować skórę twarzy do zimowego szaleństwa?

Ostatnia aktualizacja: 16.01.2018 14:29
Czy zimą powinniśmy dbać o skórę inaczej niż latem? A jakich kosmetyków używać, gdy skóra narażona jest na mróz i wiatr podczas całodziennej jazdy na nartach? O tym w "Czterech porach roku" mówiła kosmetolog Joanna Chatizow.
Audio
  • Kosmetolog Joanna Chatizow o ochronie skóry zimą (Cztery pory roku/Jedynka)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Shutterstock

Rozmówczyni Bogdana Sawickiego przekonywała, że zimą skórę należy zarówno nawilżać, jak i natłuszczać.

- Zimą musimy przede wszystkim chronić skórę, czyli robić wszystko, żeby zabezpieczyć ją przed tymi warunkami atmosferycznymi, które są dla skóry niekorzystne. Tak jak nakładamy rękawiczki i sweter, tak samo trzeba "ubrać" twarz w odpowiednie kosmetyki. Wieczorem powinniśmy nawilżać skórę twarzy, a natłuszczać na dzień - radziła.

Mężczyźni powinni pamiętać przede wszystkim o pielęgnacji ust.  

- Skóra mężczyzn jest trochę grubsza i odporniejsza na takie warunki atmosferyczne. Natomiast ich usta mogą wysychać i jeśli tak się dzieje to panowie jak najbardziej powinni smarować je pomadką. W tej chwili te pomadki są dyskretne, można trzymać je w kieszeni i nie jest to niemęskie - przekonywała Joanna Chatizow.     

 A jak przygotować skórę twarzy do wyjazdu na narty? O tym w nagraniu.  

***

Tytuły audycji: Cztery pory roku

Prowadzi: Bogdan Sawicki

Gość: Joanna Chatizow (kosmetolog)

Data emisji: 16.01.2018

Godziny emisji: 10.20

abi

 

Czytaj także

#Bezkaskuniejadę. Bezpiecznie na stoku

Ostatnia aktualizacja: 09.01.2018 15:36
Ewa Świerżewska najpierw wymyśliła akcję #bezkaskuniejadę, a potem na własnej skórze przekonała się, jak głęboki sens ma ta kampania. - W tym roku miałam wypadek na nartach, który skończył się dobrze tylko dlatego, że miałam kask - przyznaje.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Zakres działalności i odpowiedzialności notariusza

Ostatnia aktualizacja: 09.01.2018 16:51
Na czym polega praca notariusza? Jakich czynności prawnych nie można załatwić bez jego udziału? Czym jest akt notarialny?
rozwiń zwiń

Czytaj także

Ferie w domu wcale nie takie złe

Ostatnia aktualizacja: 16.01.2018 12:47
Wysłanie dzieci na dwa tygodnie w góry, to dobry, ale kosztowny pomysł. Więc jak dziecko może wykorzystać czas ferii, kiedy nie wyjeżdża na zimowisko? W "Czterech porach roku" mówiła o tym Ewa Świerżewska - założycielka portalu sportowarodzina.pl, propagatorka wspólnej rodzinnej aktywności fizycznej.
rozwiń zwiń