Jeden procent. Sprawdzajmy organizacje, które wspieramy

Ostatnia aktualizacja: 18.01.2018 12:07
Każdego roku coraz więcej podatników decyduje się na przekazanie pieniędzy organizacjom pożytku publicznego. Ale czy da się sprawdzić, czy pieniądze, które wpłacamy, są wykorzystywane we właściwy sposób? O tym w "Czterech porach roku" mówiła Monika Chrzczonowicz, ekspert i doradca portalu organizacji pozarządowych ngo.pl.
Audio
  • Monika Chrzczonowicz o sprawdzaniu organizacji pożytku publicznego (Cztery pory roku/Jedynka)
Zdj. ilustracyjne
Zdj. ilustracyjneFoto: Zooza/Shutterstock.com

Monika Chrzczonowicz powiedziała, że informacje na ten temat znajdują się w internecie. - Organizacje pożytku publicznego, na które można przekazywać 1 proc. podatku muszą robić sprawozdania, w których pokazują, na co konkretnie idą te pieniądze. Sprawozdania są do znalezienia na stronie http://sprawozdaniaopp.mpips.gov.pl/. Sprawozdania zawierają informacje, ile pieniędzy dostała dana organizacja, na co je wydała i - co najważniejsze - komu dana organizacja pomogła - wyjaśniła w radiowej Jedynce.  

Monika Chrzczonowicz zachęca, by wspierać znane nam organizacje. - Bardzo proszę, dawajmy te pieniądze organizacjom, które znamy, np. takim, które działają w naszej okolicy. Wtedy jesteśmy w stanie zobaczyć faktyczne działania tych organizacji - wskazała. Więcej w nagraniu.  

***

Tytuły audycji: Cztery pory roku

Prowadzi: Roman Czejarek

Gość: Monika Chrzczonowicz (ekspert i doradca portalu organizacji pozarządowych ngo.pl)

Data emisji: 18.01.2018

Godziny emisji: 11.19

abi/kk

Czytaj także

Jak skutecznie rzucić palenie?

Ostatnia aktualizacja: 10.01.2018 11:36
Wśród noworocznych postanowień u osób palących tytoń chyba na pierwszym miejscu jest obietnica rzucenia nałogu. U zdecydowanej wiekszości postanowienie kończy się po sylwestrowej nocy. Co zatem zrobić, żeby przestać palić?
rozwiń zwiń

Czytaj także

Niezwykłe pamiątki - depozyty żołnierzy Polskich Sił Zbrojnych

Ostatnia aktualizacja: 15.01.2018 12:25
Po poległych w licznych kampaniach żołnierzach pozostały nie tylko akta personalne, ale także rzeczy osobiste, przechowywane w formie depozytów.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Mniej znany dywizjon 308

Ostatnia aktualizacja: 15.01.2018 13:01
Kiedy myślimy o bitwie o Anglię i o polskich lotnikach, pierwszym skojarzeniem jest dywizjon 303. A 308? O krakowskim dywizjonie myśliwskim w "Czterech porach roku" opowiedział Marcin Arbuz - historyk, asystent w Muzeum Sił Powietrznych w Dęblinie.
rozwiń zwiń