Zmień swoją okolicę - budżet partycypacyjny

Ostatnia aktualizacja: 19.01.2018 14:39
W okolicy nie ma ścieżki rowerowej, ławeczek, placu zabaw czy letniego kina? Jest szansa, że będzie. Bo to tak naprawdę zależy od nas, od mieszkańców.
Audio
  • Zmień swoją okolicę - budżet partycypacyjny (Cztery pory roku/Jedynka)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Andrey Burkov/shutterstock.com

Budżet partycypacyjny - jak wyjaśnili goście audycji "Cztery pory roku" Jacek Grzeszak i Rafał Rudnicki z portalu partycypacjaobywatelska.pl - to narzędzie do włączania mieszkańców we współdecydowanie o przeznaczeniu części środków z lokalnego budżetu.

Jak wygląda to współdecydowanie? Kto może być inicjatorem projektu do budżetu partycypacyjnego? Jaki pomysł można zgłosić?

- Za nami już pięć edycji suwalskiego budżetu partycypacyjnego. Mieszkańcy przeważnie stawiają na rzeczy praktyczne, czyli chodniki, drogi, parkingi, place zabaw czy miejsca rekreacji - powiedział w radiowej Jedynce Kamil Sznel z Urzędu Miasta w Suwałkach.

Zapraszamy do wysłuchania całej audycji.

***

Tytuły audycji: Cztery pory roku

Prowadzi: Sława Bieńczycka

Gość: Jacek Grzeszak i Rafał Rudnicki (Pracownia Badań i Innowacji Społecznych "Stocznia", portal partycypacjaobywatelska.pl), Kamil Sznel (Urząd Miasta w Suwałkach)

Data emisji: 19.01.2018

Godziny emisji: 10.21

kk/kh

Zobacz więcej na temat: Sława Bieńczycka

Czytaj także

Kto płaci za szkody wyrządzone przez dzieci?

Ostatnia aktualizacja: 17.01.2018 11:07
Zostawiamy dzieci same w domu i czasami zdarza się, że po powrocie zastajemy zalane mieszkanie albo wybitą szybę. Pół biedy, kiedy szkoda wydarzyła się w naszym domu. A co, jeśli dziecko nabroi w szkole albo w mieszkaniu sąsiadów? O tym, kto płaci za szkody wyrządzone przez dzieci mówiła w "Czterech porach roku" mec. dr Katarzyna Ludwig.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jakie są zasady tworzenia herbu?

Ostatnia aktualizacja: 18.01.2018 12:08
- Najlepsze są herby proste i czytelne. Takie, żeby każdy mógł je bez problemu odczytać. Nie zawsze artyści są w stanie podołać temu zadaniu - powiedział w radiowej Jedynce ks. dr Paweł Dudziński.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jeden procent. Sprawdzajmy organizacje, które wspieramy

Ostatnia aktualizacja: 18.01.2018 12:07
Każdego roku coraz więcej podatników decyduje się na przekazanie pieniędzy organizacjom pożytku publicznego. Ale czy da się sprawdzić, czy pieniądze, które wpłacamy, są wykorzystywane we właściwy sposób? O tym w "Czterech porach roku" mówiła Monika Chrzczonowicz, ekspert i doradca portalu organizacji pozarządowych ngo.pl.
rozwiń zwiń