Jak skutecznie walczyć z otyłością?

Ostatnia aktualizacja: 22.01.2018 12:25
Co bardziej pomaga: dieta, ćwiczenia czy leki? Jakie są wskazania do operacji?
Audio
  • Jak skutecznie walczyć z otyłością? (Cztery pory roku/Jedynka)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Africa Studio/shutterstock.com

Jak powiedziała dr Aleksandra Mojkowska, chirurg z Sekcji Metabolicznej i Bariatrycznej Towarzystwa Chirurgów Polskich, wiele osób myśli, że wystarczy więcej się ruszać i mniej jeść, by poradzić sobie z otyłością.

- Spójrzmy na badania naukowe, które mówią jednoznacznie, że po dwóch latach diety prowadzonej przez dietetyka, wzmożonej aktywności fizycznej pod okiem trenera i przyjmowania leków średnia utrata masy ciała to siedem kilogramów - wskazała.

Gość radiowej Jedynki podkreśliła, że choć wydawać się może, że to dobry wynik, to mówimy o osobach otyłych, czyli takich które ważą na przykład 150 kilogramów, a nie o osobach z kilkukilogramową nadwagą.

- Otyłość to nie jest tylko choroba wynikająca z nadmiaru tkanki tłuszczowej. Otyłość prowadzi do dramatycznych powikłań - zaznaczyła ekspert i wyjaśniła, jak należy ją skutecznie leczyć. Jakie są wskazania do operacji?

***

Tytuły audycji: Cztery pory roku

Prowadzi: Roman Czejarek

Gość: dr Aleksandra Mojkowska (chirurg z Sekcji Metabolicznej i Bariatrycznej Towarzystwa Chirurgów Polskich)

Data emisji: 22.01.2018

Godziny emisji: 9.22

kk/kh


Czytaj także

Jakie są zasady tworzenia herbu?

Ostatnia aktualizacja: 18.01.2018 12:08
- Najlepsze są herby proste i czytelne. Takie, żeby każdy mógł je bez problemu odczytać. Nie zawsze artyści są w stanie podołać temu zadaniu - powiedział w radiowej Jedynce ks. dr Paweł Dudziński.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Zmień swoją okolicę - budżet partycypacyjny

Ostatnia aktualizacja: 19.01.2018 14:39
W okolicy nie ma ścieżki rowerowej, ławeczek, placu zabaw czy letniego kina? Jest szansa, że będzie. Bo to tak naprawdę zależy od nas, od mieszkańców.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Opowieści rodzinne babć i dziadków

Ostatnia aktualizacja: 19.01.2018 15:38
- Każda babcia, każdy dziadek to ciekawy człowiek. Czasy, w których żyli już nie wrócą, stąd ich opowieści, opowiadane z perspektywy indywidualnej, są niezwykłe - powiedziała psycholog Justyna Święcicka.
rozwiń zwiń