Gdy mąż ginie na służbie. Wdowy po policjantach

Ostatnia aktualizacja: 22.01.2018 11:00
Policjanci, dbając o nasze bezpieczeństwo, narażają własne zdrowie i życie. Niektórzy z nich giną na służbie podczas akcji antyterrorystycznych, pościgów, zatrzymań groźnych przestępców. Wielu z nich zostawia żony i dzieci.
Audio
  • Gdy mąż ginie na służbie. Wdowy po policjantach - reportaż Agnieszki Ciecierskiej (Cztery pory roku/Jedynka)
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjneFoto: Shutterstock/Syda Productions

W reportażu Agnieszki Ciecierskiej wdowy po policjantach opowiadają o tym, jak trudno było im pogodzić się z nagłą śmiercią męża. - Bardzo często pojawia się pretensja, że to wina służby, policji, że nic by się nie stało, gdyby mąż nie poszedł do takiej pracy - mówi Irena Zając, prezes Fundacji Pomocy Wdowom i Sierotom po Poległych Policjantach.

Przyznaje też, że spotyka się z pytaniami, dlaczego wdowie po policjancie miałoby się pomagać bardziej, niż innym osobom, które straciły kogoś bliskiego. - Uwzględnijmy to, że ten człowiek był zdrowy i nie umarłby, gdyby nie był policjantem. Skoro człowiek ginie dla dobra ogółu, w obronie ładu, porządku i bezpieczeństwa obywateli, to należałoby pomóc jego rodzinie - argumentuje Irena Zając.

Polskie Radio w grudniu zorganizowało aukcję na rzecz rodziny policjanta, który zginął w akcji antyterrorystycznej w Wiszni Małej. 27 stycznia odbędzie się bal charytatywny oficerów policji, podczas którego zbierane będą środki na rzecz Fundacja Pomocy Wdowom i Sierotom po Poległych Policjantach.

***

Autorka reportażu: Agnieszka Ciecierska

Data emisji: 22.01.2017

Godzina emisji: 10.20

mg/kh

Czytaj także

Policja - niezależna od polityki i godna zaufania?

Ostatnia aktualizacja: 08.08.2016 19:25
W ostatnim czasie szerokim echem odbiły się sprawy zatrzymań córki radnej PiS oraz osób, które zbezcześciły grób Bolesława Bieruta. Te wydarzenia stały się pretekstem do dyskusji o funkcjonowaniu polskiej policji.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Akcja antyterrorystów w Wiszni Małej badana przez zespół specjalny

Ostatnia aktualizacja: 07.12.2017 13:57
Wiceszef MSWiA Jarosław Zieliński poinformował, że akcja antyterrorystów w Wiszni Małej, podczas której przestępca zastrzelił policjanta, jest badana przez specjalny zespół powołany w KGP. 
rozwiń zwiń