Jak zagospodarować niepotrzebne rzeczy?

Ostatnia aktualizacja: 23.01.2018 14:06
- Mamy teraz tak dużo możliwości, głównie dzięki internetowi, by przekazać rzeczy, które nam nie są już potrzebne, że szkoda z tego nie skorzystać - powiedziała w radiowej Jedynce Anna Mularczyk-Meyer, autorka książki "Minimalizm po polsku".
Audio
  • Jak zagospodarować niepotrzebne rzeczy? (Cztery pory roku/Jedynka)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: nito/shutterstock.com

Drzwi szafy nie domykają się z powodu nadmiaru ubrań? Na podłodze zalegają książki, które nie mieszczą się już na regałach? W komodzie trzymamy telefony komórkowe, które pamiętają jeszcze początki telefonii komórkowej w Polsce? Warto przejrzeć rzeczy, bo prawdopodobnie wielu z nich nie potrzebujemy.

Te, które są w dobrym stanie mogą posłużyć komuś innemu, np. książki. - Spokojnie można je oddać na jakąś platformę bookcrossingową - wskazała socjolog dr Justyna Pokojska. - Biblioteki, zwłaszcza szkolne i publiczne poza dużymi miastami, bardzo chętnie przyjmują wszelkie darowizny - dodała Anna Mularczyk-Meyer.

Dr Pokojska zwróciła uwagę, że handel wymienny kwitnie m.in. w środowisku młodych mam. - Bardzo często organizowane są giełdy odzieży dziecięcej - podkreśliła. Jak zauważyła, w ogóle dla rzeczy, które są nam potrzebne jedynie przez pewien czas w życiu łatwo znaleźć nowych właścicieli.

Zapraszamy do wysłuchania całej audycji, w której można znaleźć pomysły na to, co zrobić z niepotrzebnymi rzeczami.

***

Tytuły audycji: Cztery pory roku

Prowadzi: Bogdan Sawicki

Goście: dr Justyna Pokojska (socjolog, Uniwersytet Warszawski), Anna Mularczyk-Meyer (autorka książki "Minimalizm po polsku")

Data emisji: 23.01.2018

Godziny emisji: 9.21

kk/kh

Zobacz więcej na temat: Bogdan Sawicki
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Zanim kupisz sprowadzone auto, sprawdź jego historię w internecie

Ostatnia aktualizacja: 22.01.2018 13:37
Ministerstwo Cyfryzacji rozszerza usługę Historia Pojazdu o zagraniczne auta, które jeszcze nie znalazły się w Centralnej Ewidencji Pojazdów, a są już oferowane do sprzedaży. Obecnie historia pojazdu umożliwia sprawdzenie aut pochodzących z wybranych krajów europejskich (m.in. z Francji, Belgii, Holandii, Włoch, Szwecji) a także z USA i Kanady. 
rozwiń zwiń