X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

"Nie każdy wypadek na stoku wiąże się z odszkodowaniem"

Ostatnia aktualizacja: 23.01.2018 15:30
- Powiedziałabym, że narciarstwo to sport ekstremalny i tak też jest traktowany przez ubezpieczycieli i w orzecznictwie - mówi mec. Eliza Kuna. W audycji sprawdziliśmy, kiedy można domagać się odszkodowania po wypadku na stoku.
Audio
  • Mec. Eliza Kuna o odszkodowaniach za wypadki na stokach narciarskich (Cztery pory roku/Jedynka)
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjneFoto: Shutterstock/CandyBox Images

Jak podkreśla mec. Kuna, właściciel czy zarządca stoku odpowiada za należyte zaśnieżenie i oznakowanie tras. - Jeżeli warunki pogodowe nie pozwalają na zjeżdżanie, trasa powinna być zamknięta. Znany jest przypadek, gdy trasa przechodziła pod wyciągiem, ale nie było to prawidłowo oznakowane i narciarze się zderzyli. Osoba, która ucierpiała, uzyskała ponad 30 tys. zł odszkodowania z tytułu wypadku - mówi mec. Kuna.

Ekspertka wyjaśnia jednak, że nie zawsze należy nam się odszkodowanie. - Jeżeli narciarz jest niedoświadczony i dozna upadku, bo nie umie jeszcze korzystać z wyciągu, trudno, żeby odpowiadał za to właściciel - podkreśla.

Radzi też, by przed wakacjami wykupić ubezpieczenie narciarskie. - Zwykłe ubezpieczenie turystyczne nie wystarczy, trzeba ubezpieczyć się od sportów ekstremalnych - podkreśla.

A co zrobić, gdy zniszczymy lub zgubimy wypożyczony sprzęt narciarski? Czy właściciel wypożyczalni każe nam zapłacić za nowy sprzęt? O tym w nagraniu.

***

Tytuł audycji: "Cztery pory roku"

Prowadzi: Bogdan Sawicki

Gość: mec. Eliza Kuna

Data: 23.01.2018

Godziny emisji: 11.21

mg/kk

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Błędy lekarskie. Nie obawiaj się dochodzić swoich praw

Ostatnia aktualizacja: 22.04.2015 19:00
Źle zrośnięta kończyna, zakażenie, narzędzie chirurgiczne pozostawione w ciele, a nawet śmierć - skutki błędów lekarskich zawsze są tragiczne.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Zwrot i reklamacja prezentów

Ostatnia aktualizacja: 23.12.2017 17:04
Mikołaj z workiem prezentów już praktycznie puka do naszych drzwi. Problem z tym, że niektóre z tych prezentów mogą okazać się nietrafione. Czy jest możliwość ich zwrotu lub reklamacji i jak to zrobić?
rozwiń zwiń

Czytaj także

#Bezkaskuniejadę. Bezpiecznie na stoku

Ostatnia aktualizacja: 09.01.2018 15:36
Ewa Świerżewska najpierw wymyśliła akcję #bezkaskuniejadę, a potem na własnej skórze przekonała się, jak głęboki sens ma ta kampania. - W tym roku miałam wypadek na nartach, który skończył się dobrze tylko dlatego, że miałam kask - przyznaje.
rozwiń zwiń