"Nie każdy wypadek na stoku wiąże się z odszkodowaniem"

Ostatnia aktualizacja: 23.01.2018 15:30
- Powiedziałabym, że narciarstwo to sport ekstremalny i tak też jest traktowany przez ubezpieczycieli i w orzecznictwie - mówi mec. Eliza Kuna. W audycji sprawdziliśmy, kiedy można domagać się odszkodowania po wypadku na stoku.
Audio
  • Mec. Eliza Kuna o odszkodowaniach za wypadki na stokach narciarskich (Cztery pory roku/Jedynka)
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjneFoto: Shutterstock/CandyBox Images

Jak podkreśla mec. Kuna, właściciel czy zarządca stoku odpowiada za należyte zaśnieżenie i oznakowanie tras. - Jeżeli warunki pogodowe nie pozwalają na zjeżdżanie, trasa powinna być zamknięta. Znany jest przypadek, gdy trasa przechodziła pod wyciągiem, ale nie było to prawidłowo oznakowane i narciarze się zderzyli. Osoba, która ucierpiała, uzyskała ponad 30 tys. zł odszkodowania z tytułu wypadku - mówi mec. Kuna.

Ekspertka wyjaśnia jednak, że nie zawsze należy nam się odszkodowanie. - Jeżeli narciarz jest niedoświadczony i dozna upadku, bo nie umie jeszcze korzystać z wyciągu, trudno, żeby odpowiadał za to właściciel - podkreśla.

Radzi też, by przed wakacjami wykupić ubezpieczenie narciarskie. - Zwykłe ubezpieczenie turystyczne nie wystarczy, trzeba ubezpieczyć się od sportów ekstremalnych - podkreśla.

A co zrobić, gdy zniszczymy lub zgubimy wypożyczony sprzęt narciarski? Czy właściciel wypożyczalni każe nam zapłacić za nowy sprzęt? O tym w nagraniu.

***

Tytuł audycji: "Cztery pory roku"

Prowadzi: Bogdan Sawicki

Gość: mec. Eliza Kuna

Data: 23.01.2018

Godziny emisji: 11.21

mg/kk

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Błędy lekarskie. Nie obawiaj się dochodzić swoich praw

Ostatnia aktualizacja: 22.04.2015 19:00
Źle zrośnięta kończyna, zakażenie, narzędzie chirurgiczne pozostawione w ciele, a nawet śmierć - skutki błędów lekarskich zawsze są tragiczne.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Zwrot i reklamacja prezentów

Ostatnia aktualizacja: 23.12.2017 17:04
Mikołaj z workiem prezentów już praktycznie puka do naszych drzwi. Problem z tym, że niektóre z tych prezentów mogą okazać się nietrafione. Czy jest możliwość ich zwrotu lub reklamacji i jak to zrobić?
rozwiń zwiń

Czytaj także

#Bezkaskuniejadę. Bezpiecznie na stoku

Ostatnia aktualizacja: 09.01.2018 15:36
Ewa Świerżewska najpierw wymyśliła akcję #bezkaskuniejadę, a potem na własnej skórze przekonała się, jak głęboki sens ma ta kampania. - W tym roku miałam wypadek na nartach, który skończył się dobrze tylko dlatego, że miałam kask - przyznaje.
rozwiń zwiń