Edward Hulewicz: do muzyki klasycznej trzeba dojrzeć

Ostatnia aktualizacja: 25.01.2018 12:35
- Wiadomo, że jest większe zapotrzebowanie na muzykę lekką, łatwą i przyjemną, ale czuję wielką przyjemność i większą satysfakcję śpiewając pozycje z obszaru muzyki klasycznej. Teraz dla mnie to jest priorytet - mówi w cyklu "Już taki jestem" piosenkarz, który w tym roku obchodzi 55-lecie pracy artystycznej.
Audio
  • Edward Hulewicz: do muzyki klasycznej trzeba dojrzeć (Cztery pory roku/Jedynka)
Edward Hulewicz
Edward HulewiczFoto: Wojciech Kusiński/Polskie Radio

Edward Hulewicz ocenia, że do muzyki klasycznej trzeba dojrzeć. - W początkach mojej drogi zawodowej kształciłem głos w kierunku śpiewu klasycznego, później zaniedbałem to idąc w kierunku piosenkarstwa, ale teraz nieśmiało wracam do tego i przemycam na moich koncertach kilka pozycji z tego obszaru muzyki - mówi artysta.

Jak reaguje widownia? - Najpierw jest ogromne zdziwienie, a później nieprawdopodobny szał i muszę bisować. Jest zapotrzebowanie na tego rodzaju muzykę - zaznacza gość Jolanty Fajkowskiej.Dlaczego Edward Hulewicz postanowił spróbować swoich sił także w muzyce rap? Na czym polega jego działalność w ZASP? Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

***

Tytuł audycji: "Już taki jestem" w paśmie "Cztery pory roku"

Prowadzi: Jolanta Fajkowska

Gość: Edward Hulewicz (piosenkarz estradowy, kompozytor, autor tekstów, dziennikarz muzyczny, założyciel zespołu Tarpany)

Data: 25.01.2018

Godziny emisji: 9.44, 10.45, 11.45

kh/kk

Zobacz więcej na temat: Jolanta Fajkowska MUZYKA

Czytaj także

Andrzej Frajndt: nie mógłbym robić nic innego

Ostatnia aktualizacja: 11.01.2018 13:13
- Ojciec był prawnikiem, ale śpiewał amatorsko - miał wspaniały słuch i głos. Rodzice chcieli żebym ja także był prawnikiem, ale stwierdziłem, że będę robił to, co kocham. Partita w obecnym składzie śpiewa już 45 lat - mówi w cyklu "Już taki jestem" artysta.
rozwiń zwiń