Poza głównym szlakiem z Adamem Robińskim

Ostatnia aktualizacja: 28.01.2018 17:13
Czym jest tytułowy hajstra z książki Adama Robińskiego "Hajstry. Krajobraz bocznych dróg"? O tym w "Czterech porach roku" opowiadał sam autor.
Audio
  • Adam Robiński o nowym znaczeniu krajoznawstwa (Cztery pory roku/Jedynka)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Shutterstock.com/Dzmitry Yakubovich


- Hajstra to jest czarny bocian, czyli odpowiednik tego zwykłego bociana, którego widujemy na każdym kroku wiosną i przez całe lato. Hajstra jest ptakiem bardziej skrytym, polującym w zadrzewionych ciekach wodnych, więc trzeba wiedzieć, gdzie go szukać - stwierdził Adam Robiński.

Autor książki przekonuje, że takich dzikich miejsc, w których można spotkać ten rodzaj bocianów jest w Polsce naprawdę sporo.

- Wystarczy zjechać z asfaltu na nierówną drogę, zostawić samochód i iść gdzieś na przełaj: do lasu, na łąkę czy jakieś pagóry. W takich miejscach przyroda ma pierwszeństwo - powiedział w rozmowie ze Sławą Bieńczycką.

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

***

Tytuły audycji: Cztery pory roku

Prowadzi: Sława Bieńczycka

Gość: Adam Robiński (autor książki "Hajstry. Krajobraz bocznych dróg")

Data emisji: 26.01.2018

Godziny emisji: 9.21

abi


Czytaj także

Jesteś zestresowany i zdenerwowany? Zbadaj zęby

Ostatnia aktualizacja: 12.01.2018 14:17
Wizyta u dentysty to jedno z najbardziej stresujących przeżyć. - Absolutnie to rozumiem, bo to ma uzasadnienie medyczne, dlatego że zęby są unerwione w specjalny sposób - mówi stomatolog Roman Borczyk.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Opowieści rodzinne babć i dziadków

Ostatnia aktualizacja: 19.01.2018 15:38
- Każda babcia, każdy dziadek to ciekawy człowiek. Czasy, w których żyli już nie wrócą, stąd ich opowieści, opowiadane z perspektywy indywidualnej, są niezwykłe - powiedziała psycholog Justyna Święcicka.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Dziewczęta z Auschwitz". Opowieści ocalonych

Ostatnia aktualizacja: 26.01.2018 15:00
27 stycznia przypada rocznica wyzwolenia obozu koncentracyjnego w Oświęcimiu, a na księgarskie półki właśnie trafiła książka Sylwii Winnik pt. "Dziewczęta z Auschwitz". To wspomnienia 12 kobiet, które w młodości przeszły przez obóz.
rozwiń zwiń