X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Policja ma nowe "suszarki" i "wózki"

Ostatnia aktualizacja: 29.01.2018 13:32
Drogówka ma nową broń do walki z piratami szos. Skończą się dyskusje, czy to moją prędkość zarejestrował funkcjonariusz, czy może samochodu, który jechał obok lub przede mną.
Audio
  • Nowe mierniki prędkości i radiowozy w policji (Cztery pory roku/Jedynka)
Policyjny radiowóz (zdjęcie ilustracyjne)
Policyjny radiowóz (zdjęcie ilustracyjne)Foto: shutterstock/Dawid Lech

Policja kupiła 400 laserowych mierników prędkości, które nie dość, że zmierzą prędkość, to jeszcze - w zależności od trybu pracy - zrobią namierzanemu samochodowi fotografię lub film. Funkcjonariusz ma też możliwość tzw. prowadzenia delikwenta, czyli dłuższego namierzania pojazdu i mierzenia prędkości, zarówno kiedy auto lub motocykl zbliża się, jak i oddala. - Ta ostatnia możliwość jest wykorzystywana szczególnie do rejestracji motocyklistów, którzy, bywało, choć teraz to się trochę pozmieniało, nie zatrzymywali się do kontroli - mówi nadkomisarz Radosław Kobryś.

Policja dostała też nowe nieoznakowane radiowozy. To szybkie BMW z wideorejestratorami. Ogółem po polskich drogach wszystkich nieoznakowanych policyjnych aut jeździ 250, ale w tym roku ta liczba ma wzrosnąć, gdyż na odebranie czeka jeszcze sto BMW.

Skąd wzięło się słowo suszarka określające policyjny miernik prędkości? Czy policja jest rozliczana z liczby wystawionych mandatów i ich wysokości? Co z płaceniem mandatów i od kiedy liczą się punkty karne? Co z likwidowaniem liczby punktów poprzez specjalne szkolenia? Posłuchaj nagrania całej rozmowy.

***

Tytuł audycji: "Cztery pory roku"

Prowadzi: Roman Czejarek

Gość: nadkomisarz Radosław Kobryś (Biuro Ruchu Drogowego KGP)

Data: 29.01.2018

Godzina emisji: 11.20

ag/kh
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Zmarli na służbie - bohaterowie czasów pokoju

Ostatnia aktualizacja: 24.01.2018 11:30
Śmierć policjanta na służbie to poświęcenie życia w obronie praworządności, porządku publicznego i pokoju. Dla najbliższej rodziny, a także dla kolegów z pracy, zawsze jest to cios.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Piąty Charytatywny Bal Oficerski Policji. "To powrót do tradycji"

Ostatnia aktualizacja: 27.01.2018 09:12
- To powrót do tradycji 20-lecia międzywojennego, do charytatywnych bali oficerskich polskiej policji. W tym roku mamy mały jubileusz, bo to już 5. współczesny bal, którego głównym celem jest zebranie środków na wsparcie Fundacji Pomocy Wdowom i Sierotom po Poległych Policjantach - powiedział w "Sygnałach dnia" nadinsp. Jarosław Szymczyk, komendant główny policji.
rozwiń zwiń