Policja ma nowe "suszarki" i "wózki"

Ostatnia aktualizacja: 29.01.2018 13:32
Drogówka ma nową broń do walki z piratami szos. Skończą się dyskusje, czy to moją prędkość zarejestrował funkcjonariusz, czy może samochodu, który jechał obok lub przede mną.
Audio
  • Nowe mierniki prędkości i radiowozy w policji (Cztery pory roku/Jedynka)
Policyjny radiowóz (zdjęcie ilustracyjne)
Policyjny radiowóz (zdjęcie ilustracyjne)Foto: shutterstock/Dawid Lech

Policja kupiła 400 laserowych mierników prędkości, które nie dość, że zmierzą prędkość, to jeszcze - w zależności od trybu pracy - zrobią namierzanemu samochodowi fotografię lub film. Funkcjonariusz ma też możliwość tzw. prowadzenia delikwenta, czyli dłuższego namierzania pojazdu i mierzenia prędkości, zarówno kiedy auto lub motocykl zbliża się, jak i oddala. - Ta ostatnia możliwość jest wykorzystywana szczególnie do rejestracji motocyklistów, którzy, bywało, choć teraz to się trochę pozmieniało, nie zatrzymywali się do kontroli - mówi nadkomisarz Radosław Kobryś.

Policja dostała też nowe nieoznakowane radiowozy. To szybkie BMW z wideorejestratorami. Ogółem po polskich drogach wszystkich nieoznakowanych policyjnych aut jeździ 250, ale w tym roku ta liczba ma wzrosnąć, gdyż na odebranie czeka jeszcze sto BMW.

Skąd wzięło się słowo suszarka określające policyjny miernik prędkości? Czy policja jest rozliczana z liczby wystawionych mandatów i ich wysokości? Co z płaceniem mandatów i od kiedy liczą się punkty karne? Co z likwidowaniem liczby punktów poprzez specjalne szkolenia? Posłuchaj nagrania całej rozmowy.

***

Tytuł audycji: "Cztery pory roku"

Prowadzi: Roman Czejarek

Gość: nadkomisarz Radosław Kobryś (Biuro Ruchu Drogowego KGP)

Data: 29.01.2018

Godzina emisji: 11.20

ag/kh
Czytaj także

Zmarli na służbie - bohaterowie czasów pokoju

Ostatnia aktualizacja: 24.01.2018 11:30
Śmierć policjanta na służbie to poświęcenie życia w obronie praworządności, porządku publicznego i pokoju. Dla najbliższej rodziny, a także dla kolegów z pracy, zawsze jest to cios.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Piąty Charytatywny Bal Oficerski Policji. "To powrót do tradycji"

Ostatnia aktualizacja: 27.01.2018 09:12
- To powrót do tradycji 20-lecia międzywojennego, do charytatywnych bali oficerskich polskiej policji. W tym roku mamy mały jubileusz, bo to już 5. współczesny bal, którego głównym celem jest zebranie środków na wsparcie Fundacji Pomocy Wdowom i Sierotom po Poległych Policjantach - powiedział w "Sygnałach dnia" nadinsp. Jarosław Szymczyk, komendant główny policji.
rozwiń zwiń