X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Gdy biuro podróży nie wywiązuje się z umowy

Ostatnia aktualizacja: 30.01.2018 15:01
Kupujemy wycieczkę i jesteśmy przekonani, że na miejscu zastaniemy hotel i widoki jak na zdjęciach w folderze biura podróży. Ale nie bądźmy naiwni, w hotelu są przecież pokoje, których okna nie wychodzą na ocean i palmy. Jakie prawa nam przysługują, gdy biuro podróży nie wywiąże się z umowy? O tym w "Czterech porach roku" mówił Marek Stachowski, radca prawny.
Audio
  • Marek Stachowski o prawie reklamacji wycieczki (Cztery pory roku/Jedynka)
Wszelkie klauzule, które mówią o niebotycznych karach umownych są niedozwolone
Wszelkie klauzule, które mówią o niebotycznych karach umownych są niedozwolone Foto: Shutterstock

W którym momencie możemy zareklamować wyjazd?

- Właściwie w momencie rozpoczęcia wyjazdu, kiedy znajdujemy się na lotnisku. Są okoliczności, które sprawiają, że nasza wycieczka albo się przedłuża albo nie jest zorganizowana w sposób należyty. Tę reklamację należałoby kierować bezpośrednio do organizatora lub osoby, która z ramienia organizatora opiekuje się nami podczas wyjazdu. Możemy też w ciągu 30 dni od zakończenia wyjazdu złożyć stosowną reklamację. Proszę pamiętać, że to zawsze musi być na piśmie, najlepiej za potwierdzeniem odbioru - radził prawnik.

A jakie prawa przysługują nam, gdy wyjazd nie dojdzie do skutku, bo rozchorowaliśmy się lub ulegliśmy wypadkowi?

- Co do zasady, w wielu umowach z biurami podróży jest zapisane, że rezygnacja z wycieczki może nastąpić tylko w określonych dniach. Jednak choroba jest sytuacją, której nie można przewidzieć, dlatego wtedy możemy zrezygnować z wycieczki nawet w dniu wyjazdu. Wówczas mamy prawo zwrócić się do organizatora o zwrot kosztów wycieczki, ale tylko tych, które zaoszczędził na naszej opłacie. Proszę pamiętać, że biuro podróży też ponosi koszty naszego wyjazdu. Wszelkie klauzule, które mówią o niebotycznych karach umownych są niedozwolone - poinformował Marek Stachowski.

Które wycieczki podlegają reklamacji? Czy długość wyjazdu ma znaczenie? O tym w nagraniu.

***

Tytuły audycji: Cztery pory roku

Prowadzi: Bogdan Sawicki

Goście: Marek Stachowski (radca prawny)

Data emisji: 30.01.2018

Godziny emisji: 11.22

abi/ag

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Ferie w domu wcale nie takie złe

Ostatnia aktualizacja: 16.01.2018 12:47
Wysłanie dzieci na dwa tygodnie w góry, to dobry, ale kosztowny pomysł. Więc jak dziecko może wykorzystać czas ferii, kiedy nie wyjeżdża na zimowisko? W "Czterech porach roku" mówiła o tym Ewa Świerżewska - założycielka portalu sportowarodzina.pl, propagatorka wspólnej rodzinnej aktywności fizycznej.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Nie każdy wypadek na stoku wiąże się z odszkodowaniem"

Ostatnia aktualizacja: 23.01.2018 15:30
- Powiedziałabym, że narciarstwo to sport ekstremalny i tak też jest traktowany przez ubezpieczycieli i w orzecznictwie - mówi mec. Eliza Kuna. W audycji sprawdziliśmy, kiedy można domagać się odszkodowania po wypadku na stoku.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Słodkie życie bez cukru? To możliwe!

Ostatnia aktualizacja: 30.01.2018 14:15
Większość z nas nie potrafi sobie wyobrazić życia bez cukru. Można śmiało powiedzieć, że uzależniliśmy się od jego obecności w naszym codziennym życiu.
rozwiń zwiń