X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

"Musimy chronić nasz dowód osobisty"

Ostatnia aktualizacja: 05.02.2018 12:37
- Niestety coraz bardziej powszechna jest praktyka uznawania, że skan dowodu osobistego jest wystarczający do tego, żeby nas zidentyfikować - powiedział w radiowej Jedynce dr Maciej Kawecki.
Audio
  • Dr Maciej Kawecki o ochronie danych osobowych (Cztery pory roku/Jedynka)
zdj. ilustracyjne
zdj. ilustracyjneFoto: Lukasz Siekierski/shutterstock.com

Punktem wyjścia do naszej rozmowy z koordynatorem krajowej reformy ochrony danych osobowych dr. Maciejem Kaweckim jest historia słuchacza Jedynki, który nie mógł wypożyczyć nart ponieważ nie zgodził się na to, by obsługa wypożyczalni skserowała jego dowód osobisty.

Jak podkreślił gość audycji "Cztery pory roku", słuchacz zachował się prawidłowo. Zwrócił uwagę, że "coraz bardziej powszechna jest praktyka uznawania, że skan dowodu osobistego jest wystarczający do tego, żeby nas zidentyfikować". Wskazał, że np. firmy udzielające "chwilówek" wymagają często jedynie przesłania skanu dowodu osobistego mailem na podany adres.

- Stąd potrzeba ochrony skanów dowodów osobistych i w ogóle dowodów osobistych - wyjaśnił dr Maciej Kawecki. - Instrumenty są. Problem polega na tym, że dzisiaj naruszenie danych osobowych, czy w ogóle szerzej prywatności, nie jest karane (...) To się od maja zmieni - przypomniał.

Co konkretnie zmieni się od 25 maja? Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy z gościem Jedynki.

***

Tytuły audycji: Cztery pory roku

Prowadzi: Roman Czejarek

Gość: dr Maciej Kawecki (koordynator krajowej reformy ochrony danych osobowych, Ministerstwo Cyfryzacji)

Data emisji: 5.02.2018

Godziny emisji: 9.24

kk/kh

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Jaka jest przyszłość ochrony danych osobowych? "Czeka nas rewolucja"

Ostatnia aktualizacja: 28.08.2017 14:09
Zgodnie z decyzjami Unii Europejskiej, nowe regulacje dotyczące przetwarzania i ochrony danych osobowych wejdą w życie w przyszłym roku. O zmianach, z którymi liczyć się muszą firmy i konsumenci, w audycji "W samo południe" mówił mecenas Maciej Gawroński.
rozwiń zwiń