X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Górnicy.pl. "Tam na dole wszystko widać zdecydowanie wyraźniej"

Ostatnia aktualizacja: 09.02.2018 12:48
"Na głębokości niemal kilometra pod ziemią każda minuta jest dla ludzkiego organizmu jak doświadczenie piekła. Jest ciemno i niesamowicie gorąco. Temperatura przekracza 30 stopni Celsjusza, a wilgotność wynosi ponad 98 proc." - tak swój najnowszy program o pracy polskich górników promuje stacja Discovery Channel.
Audio
  • Karolina Macios i Malwina Smulska o świecie górników (Cztery pory roku/Jedynka)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Kris Duda/Flickr/Domena publiczna

To, czego nie uchwyciła kamera można znaleźć w książce Karoliny Macios "Górnicy.pl". Na tę pozycję składa się siedem różnych historii siedmiu osób.


xx 

- To, co mnie najbardziej ujęło w tych wszystkich historiach, to jest chyba to niesamowite, bardzo swobodne poruszanie się między dwoma zupełnie różnymi światami, bo świat na powierzchni i świat na dole to są odmienne reguły, zasady - powiedziała w audycji "Cztery pory roku" Karolina Macios.

- Gdy człowiek zjeżdża na dół traci poczucie czasu. Trzeba być przez cały czas maksymalnie skoncentrowanym. Powiedzenie, że trzeba mieć oczy naokoło głowy pasuje jak ulał do kopalni. Kwestia więzi międzyludzkich, relacji, zaufania, tam, na dole robi się zdecydowanie bardziej wyrazista i klarowna. Na dole wszystko widać zdecydowanie wyraźniej - wskazała.

Zapraszamy do wysłuchania całej audycji, w której geolog górniczy Kopalni Węgla Kamiennego Budryk Malwina Smulska opowiedział o tym, jak pierwszy raz zjechała pod ziemię i jak odnalazła się w męskim świecie górników.

***

Tytuły audycji: Cztery pory roku

Prowadzi: Małgorzata Raducha

Gość: Karolina Macios (autorka książki Górnicy.pl) i Malwina Smulska (geolog górniczy Kopalni Węgla Kamiennego Budryk)

Data emisji: 9.02.2018

Godziny emisji: 9.26

kk/kh

Zobacz więcej na temat: Małgorzata Raducha górnicy
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Andrzej Supron: górnik z Powiśla

Ostatnia aktualizacja: 06.02.2018 13:43
- Człowiek, który nie ma wspomnień jest bardzo biedny. Ja na szczęście mam ich bardzo dużo - powiedział Andrzej Supron. Wicemistrz olimpijski w zapasach był gościem Jolanty Fajkowskiej w rozmowie z cyklu "Już taki jestem".
rozwiń zwiń