X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Koncert "To, co najpiękniejsze… - Zima"

Ostatnia aktualizacja: 19.02.2018 14:17
To drugi z serii wyjątkowych koncertów zapoczątkowanych przez Polskie Radio jesienią 2017 roku. Ich celem jest popularyzacja polskiej i światowej muzyki, w tym również klasycznej, wśród odbiorców, którzy nie są jeszcze koneserami, ale poszukują kontaktu z kulturą wysoką.
Audio
  • Zapowiedź koncertu "To, co najpiękniejsze… - Zima" (Cztery pory roku/Jedynka)
Polska Orkiestra Radiowa
Polska Orkiestra RadiowaFoto: Wojciech Kusiński/Polskie Radio

Po odsłonie jesiennej, entuzjastycznie przyjętej przez publiczność, nadszedł czas na odsłonę zimową, podczas której nastąpi zderzenie dwóch muzycznych światów: rocka w interpretacji artystów związanych z projektem Męskie Granie Orkiestra 2017 oraz muzyki klasycznej, reprezentowanej przez Polską Orkiestrę Radiową. Koncert odbędzie się 24 lutego w Studiu Koncertowym Polskiego Radia im. W. Lutosławskiego w Warszawie.

W pierwszej części można będzie podziwiać "niepokornych i niepowtarzalnych, oryginalnych i niekonwencjonalnych" artystów skupionych wokół projektu Męskie Granie w składzie: Tomasz Organek, Monika Brodka, Piotr Rogucki, Antoni "Ziut" Gralak, Robert Markiewicz, Adam Staszewski, Tomasz Lewandowski, Natalia Zamilska, Agim Dżeljilji, Michał Kowalonek i Lesław Matecki. Na scenie artyści zaprezentują utwory z albumu "Męskie Granie 2017", którego wydawcą jest Agencja Muzyczna Polskiego Radia. Ta część koncertu będzie transmitowana w radiowej Trójce od godz. 19.00.

Druga część koncertu będzie należała do Polskiej Orkiestry Radiowej, którą poprowadzi dyrektor artystyczny - Michał Klauza. POR - jedyna orkiestra istniejąca obecnie w strukturach publicznego nadawcy - zaprezentuje Suitę na orkiestrę estradową Dymitra Szostakowicza - jednego z najwybitniejszych symfoników XX wieku.

- To jest utwór genialny, utwór, który łączy wszystkie gatunki muzyczne - zachwala dziennikarz muzyczny Pawel Sztompke. Jego zdaniem ta część koncertu będzie zdecydowanie lepsza niż Męskie granie. Przypomina, że Szostakowicz napisł ten utwór z myślą o orkiestrze jazzowej, która tuż przed wybuchem II wojny światowej powstała w ZSRR. Fragment tego utworu jest wykorzystany w słynnym filmie "Oczy szeroko zamknięte". Druga część koncertu będzie transmitowana w radiowej Jedynce od godz. 20.

Posłuchaj nagrania całej rozmowy.

***

Tytuły audycji: Cztery pory roku

Prowadzi: Roman Czejarek

Gość: Paweł Sztompke (dziennikarz muzyczny radiowej Jedynki)

Data emisji: 19.02.2018

Godziny emisji: 10.22

ag/mg

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

"Już nie zapomnisz mnie". Koncert utworów Henryka Warsa w Studiu Piosenki Teatru Polskiego Radia

Ostatnia aktualizacja: 29.10.2017 10:00
28 października w Studiu im. Władysława Szpilmana młodzi wokaliści i śpiewający aktorzy, którzy zaprezentowali najpiękniejsze piosenki napisane przez Henryka Warsa.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Między nami" - koncert utworów Jacka Kaczmarskiego

Ostatnia aktualizacja: 11.11.2017 22:01
Studio Piosenki Teatru Polskiego Radia zaprasza do wysłuchania wyjątkowego koncertu. W Studiu im. Władysława Szpilmana w sobotę wieczorem, w dniu Święta Niepodległości, wystąpili młodzi wokaliści i śpiewający aktorzy, którzy zaprezentowali najważniejsze kompozycje z repertuaru Jacka Kaczmarskiego.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Nic dwa razy się nie zdarza", czyli koncert utworów Łucji Prus w Studiu Piosenki Teatru Polskiego Radia

Ostatnia aktualizacja: 11.02.2018 22:00
Studio Piosenki Teatru Polskiego Radia zaprasza na kolejny koncert - tym razem w żeńskiej obsadzie. W Studiu im. Władysława Szpilmana młode wokalistki i śpiewające aktorki wykonały najbardziej znane utwory z repertuaru Łucji Prus. 
rozwiń zwiń