Pies sąsiedzką udręką?

Ostatnia aktualizacja: 20.02.2018 12:29
Nawet ci, co psy kochają mogą zdenerwować się, kiedy zostawiony przez sąsiada sam w domu czworonóg wyje całymi dniami. Zadajemy sobie wtedy pytanie, czy wielorodzinny dom to dobre miejsce do trzymania psa.
Audio
  • Jakiego psa wybrać do mieszkania w bloku i na co zwrócić uwagę? (Cztery pory roku/Jedynka)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: pixabay/andrewicus

Treserzy wskazują, że za zachowanie psa odpowiedzialność ponoszą jego właściciele. - Możemy zapobiegać pewnym sytuacjom w domu, w związku z czym warto zająć się psem odpowiednio wcześniej, żeby później nie sprawiał problemów właścicielom innych mieszkań - mówi Piotr Klamkowski.

Podkreśla, że można psa ułożyć tak, aby nie szczekał, nie gryzł i nie drapał, bo to sprawia kłopoty nie tylko sąsiadom, ale również właścicielom. - Możemy nauczyć psa, że kiedy zostaje sam w domu powinien się wyciszać, żeby było to komfortowe zarówno dla niego, jak i dla sąsiadów - zapewnia treser. Zwraca uwagę, że pies uczy się całe życie, więc jesteśmy w stanie nauczyć odpowiednich nawyków każdego psa.

Ważną sprawą jest to, aby przysposobić psa, który będzie pasował do nawyków rodziny i wielkości lokalu. Gość Jedynki odradza, aby brać psa obronnego i pasterskiego.

Jak przebiega szkolenie psów? Dlaczego różnie zachowują się psy duże i psy małe? Na co zwrócić uwagę, kiedy decydujemy się na wzięcie psa? Kogo się poradzić? Czy należy wziąć psa, kiedy w domu jest małe dziecko? Posłuchaj całej rozmowy.

***

Tytuły audycji: Cztery pory roku

Prowadzi: Bogdan Sawicki

Gość: Piotr Klamkowski (Szkoła dla Psów Fun-Dog)

Data emisji: 20.02.2018

Godziny emisji: 9.23

ag/khTen artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Kundle - psia superrasa

Ostatnia aktualizacja: 04.07.2017 10:00
Niedawno opublikowane zostały wyniki szeroko zakrojonych badań genetycznych bezpańskich psów - kundli z całego świata. Wyniki były zaskakujące!
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Sterylizacja nie jest zamachem na zwierzę"

Ostatnia aktualizacja: 18.10.2017 14:04
- To jest odwieczny problem, żeby apelować do ludzi, by sterylizowali swoje zwierzaki. Szczególnie, gdy nie są to zwierzęta wystawowe, wobec których mamy jakieś plany. Tylko w ten sposób możemy ograniczyć liczbę bezdomnych psów - mówi Paulina Król z portalu Psy.pl.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Pies bez smyczy w mieście. Liberalizacja przepisów?

Ostatnia aktualizacja: 18.12.2017 10:19
Poznańscy radni zdecydowali, że właściciele psów będą mogli na terenie całego miasta spuszczać psy ze smyczy. Zaznaczyli jednak, że będzie to możliwe w miejscach mało uczęszczanych przez ludzi. Teraz wojewoda wielkopolski unieważnił zapis i wykreślił zdanie o tych miejscach.
rozwiń zwiń