X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Najdłużej wydawane pismo dla kobiet. "Przyjaciółka" ma już 70 lat

Ostatnia aktualizacja: 27.02.2018 14:07
Do czytania, przeglądania, wymiany myśli, tematów z życia gwiazd i porad - temu od 70 lat służy "Przyjaciółka", kontynuująca tradycje przedwojennego tytułu "Moja Przyjaciółka". 
Audio
  • Najdłużej wydawane pismo dla kobiet. "Przyjaciółka" ma już 70 lat (Cztery pory roku/Jedynka)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Shutterstock.com

- Na przestrzeni lat zmieniała się czytelniczka, zmieniały się czasy i "Przyjaciółka" postępowała w ślad za czytelniczką, a właściwie obok niej - mówią w "Czterech porach roku" redaktor naczelna pisma Urszula Zubczyńska oraz szefowa działu reportażu Teresa Zuń.

Na czym polega sukces "Przyjaciółki"? - Na autentycznej więzi z czytelniczką. Od samego początku, od 48. roku, kiedy formuła wydawnicza została oparta na listach, to czytelniczki dyktowały redaktorkom, co mają pisać. To była wielka rewolucja. Tak jest do dzisiaj - podkreślają rozmówczynie Bogdana Sawickiego. 

Z okazji 70-lecia, magazyn otrzymał gratulacje od pierwszej damy Agaty Kornhauser-Dudy. W specjalnym liście wyraziła swoje uznanie zarówno dla zespołu redakcyjnego, jak i czytelniczek.

Na czym polega charytatywna działalność "Przyjaciółki"? Co znalazło się w pierwszym wydaniu czasopisma? Co zmieniło się w gazecie na przestrzeni 70 lat? Jakie niespodzianki czekają na nas w jubileuszowym wydaniu? Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy. 

***

Tytuły audycji: Cztery pory roku

Prowadzi: Bogdan Sawicki

Gość: Urszula Zubczyńska (redaktor naczelna "Przyjaciółki"), Teresa Zuń (szefowa działu reportażu)

Data emisji: 27.02.2018

Godziny emisji: 9.21

kh/kk

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

"Kurjer Warszawski" - kronika dawnej stolicy

Ostatnia aktualizacja: 09.10.2017 06:04
Władysław Reymont powiedział kiedyś, że: "bez nocnika i «Kurjera Warszawskiego» zasnąć nie może". Wydawane przez 118 lat pismo stało się swoistą kroniką Warszawy, a na jej łamach gościli Henryk Sienkiewicz, Bolesław Prus, czy Aleksander Świętochowski.
rozwiń zwiń