Najdłużej wydawane pismo dla kobiet. "Przyjaciółka" ma już 70 lat

Ostatnia aktualizacja: 27.02.2018 14:07
Do czytania, przeglądania, wymiany myśli, tematów z życia gwiazd i porad - temu od 70 lat służy "Przyjaciółka", kontynuująca tradycje przedwojennego tytułu "Moja Przyjaciółka". 
Audio
  • Najdłużej wydawane pismo dla kobiet. "Przyjaciółka" ma już 70 lat (Cztery pory roku/Jedynka)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Shutterstock.com

- Na przestrzeni lat zmieniała się czytelniczka, zmieniały się czasy i "Przyjaciółka" postępowała w ślad za czytelniczką, a właściwie obok niej - mówią w "Czterech porach roku" redaktor naczelna pisma Urszula Zubczyńska oraz szefowa działu reportażu Teresa Zuń.

Na czym polega sukces "Przyjaciółki"? - Na autentycznej więzi z czytelniczką. Od samego początku, od 48. roku, kiedy formuła wydawnicza została oparta na listach, to czytelniczki dyktowały redaktorkom, co mają pisać. To była wielka rewolucja. Tak jest do dzisiaj - podkreślają rozmówczynie Bogdana Sawickiego. 

Z okazji 70-lecia, magazyn otrzymał gratulacje od pierwszej damy Agaty Kornhauser-Dudy. W specjalnym liście wyraziła swoje uznanie zarówno dla zespołu redakcyjnego, jak i czytelniczek.

Na czym polega charytatywna działalność "Przyjaciółki"? Co znalazło się w pierwszym wydaniu czasopisma? Co zmieniło się w gazecie na przestrzeni 70 lat? Jakie niespodzianki czekają na nas w jubileuszowym wydaniu? Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy. 

***

Tytuły audycji: Cztery pory roku

Prowadzi: Bogdan Sawicki

Gość: Urszula Zubczyńska (redaktor naczelna "Przyjaciółki"), Teresa Zuń (szefowa działu reportażu)

Data emisji: 27.02.2018

Godziny emisji: 9.21

kh/kk

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

"Kurjer Warszawski" - kronika dawnej stolicy

Ostatnia aktualizacja: 09.10.2017 06:04
Władysław Reymont powiedział kiedyś, że: "bez nocnika i «Kurjera Warszawskiego» zasnąć nie może". Wydawane przez 118 lat pismo stało się swoistą kroniką Warszawy, a na jej łamach gościli Henryk Sienkiewicz, Bolesław Prus, czy Aleksander Świętochowski.
rozwiń zwiń