X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

O rachunkach za ogrzewanie trzeba myśleć latem

Ostatnia aktualizacja: 27.02.2018 15:00
Gdy temperatury mocno spadają, wielu z nas martwi się o wysokie koszty ogrzewania. - Mówienie o oszczędzaniu, kiedy już są takie mrozy, jest trochę spóźnione. Trzeba myśleć o tym latem - mówi red. Małgorzata Świgoń z "Przyjaciółki".
Audio
  • Red. Małgorzata Świgoń o tym, jak oszczędzić na ogrzewaniu (Cztery pory roku/Jedynka)
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjneFoto: Shutterstock/Andrey_Popov

Dziennikarka przekonuje, że ostatnio, mimo kilkunastostopniowego mrozu, nie odkręca kaloryferów, z wyjątkiem jednego - w kuchni. - Jest tak dlatego, że mam ocieplony budynek i wymienione okna. Co roku dostaję 500 zł zwrotu za ogrzewanie, a mieszkam w niewysokiej kamienicy. Mam też porównanie do czasów zanim wymieniłam okna i zanim spółdzielnia ociepliła dom - mówi red. Małgorzata Świgoń.

Jeśli jednak mamy takiego pecha, że mieszkamy w nieodnowionym bloku, możemy sobie radzić doraźnymi sposobami. - Jeśli zastosujemy je wszystkie, przyniesie to jakiś efekt, ale nie spodziewajmy się, że sukces będzie spektakularny. Zacznijmy od uszczelnienia okien, wstawmy za kaloryfery specjalne maty odijające ciepło, nie zasłaniajmy grzejników, skróćmy firany i zasłony proponuje Małgorzata Świgoń.

Czy powinniśmy zakręcać kaloryfery na noc? Dlaczego - zdaniem naszego gościa - zwykle kobiety marzną mniej niż mężczyźni? Czy zimą należy wietrzyć mieszkanie? O tym w nagraniu.

***

Tytuły audycji: Cztery pory roku

Prowadzi: Bogdan Sawicki

Gość: red. Małgorzata Świgoń ("Przyjaciółka")

Data emisji: 27.02.2018

Godziny emisji: 10.18

mg

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Przedszkolna ekonomia. Jak rozmawiać z dziećmi o pieniądzach?

Ostatnia aktualizacja: 04.01.2018 14:00
- Ekonomii można uczyć już od najmłodszych lat, od przedszkola - mówi Beata Olszewska, współautorka audycji "Skarbonka" emitowanej w Polskim Radiu Dzieciom.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Prawa i obowiązki członków wspólnoty mieszkaniowej

Ostatnia aktualizacja: 20.02.2018 14:01
Wspólnota mieszkaniowa to twór, który skupia właścicieli mieszkań w danym budynku. Wspólnota, nie będąc osobą prawną, może być stroną umów, może być pozywana do sądu i sama ma możliwość pozywania. Ma pewną niezależność, choć nie ma majątku, bo ten należy do współwłaścicieli.
rozwiń zwiń