X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

60. urodziny "Podwieczorku przy mikrofonie"

Ostatnia aktualizacja: 07.03.2018 15:02
Audycja z udziałem publiczności była nadawana z hotelu Bristol. W latach 1936-1939 zyskała ogromną popularność. Na stałe "Podwieczorek przy mikrofonie" zagościł na antenie dopiero w 1958 roku. 
Audio
  • 60. urodziny "Podwieczorku przy mikrofonie" (Cztery pory roku/Jedynka)

Na pomysł odnowienia przedwojennej audycji wpadł Andrzej Rumian, który do współpracy zaprosił reżysera Jana Zelnika. Nadawano ją najczęściej z kawiarni Stolica. Program tworzyli poeta Roman Sadowski i satyryk Jerzy Baranowski. W role konferansjerów wcielali się Zenon Wiktorczyk i Mieczysław Pawlikowski. W gronie prowadzących znaleźli się też: Jan Pietrzak, Tadeusz Ross, Lucjan Kydryński, Eryk Lipiński i Kazimierz Rudzki. Znakomity poziom zapewniali wybitni artyści, m.in.: Hanka Bielicka, Jerzy Ofierski, Kazimierz Brusikiewicz oraz pisarz i satyryk Marian Załucki.

- To była zupełna rewolucja na ówczesne czasy. Zresztą na te czasy powojenne także. Radio zorganizowało poważną estradową audycję. Ten "Podwieczorek przy mikrofonie" przedwojenny był głównie audycją muzyczną. Ten powojenny to jednak była przede wszystkim audycja rozrywkowa - mówi Teresa Drozda z Radia Dla Ciebie. 

- "Podwieczorek przy mikrofonie" to troszkę taka bajaderka, w której była masa różnych elementów, które pewnie część publiczności lubiła bardziej i mniej. To pewnego rodzaju dokument epoki, bo w "Podwieczorku" pojawiali się na przykład poeci, którz recytowali swoje wiersze. To nieprawdopodobna skarbnica wiedzy o epoce i naszych artystach - dodaje Teresa Drozda. 

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

***

Tytuł audycji: Cztery pory roku

Prowadzi: Małgorzata Raducha

Gość: Teresa Drozda (dziennikarka)

Data emisji: 7.03.2018

Godzina emisji: 10.20

kh


Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

"To, co najpiękniejsze... - Zima". Wyjątkowy koncert

Ostatnia aktualizacja: 14.02.2018 16:55
Polskie Radio zaprasza na wyjątkowy koncert z cyklu "To, co najpiękniejsze... - Zima" pod patronatem Rady Mediów Narodowych.
rozwiń zwiń