Kiedy rodzice się rozwodzą...

Ostatnia aktualizacja: 13.03.2018 14:40
Z roku na rok rośnie liczba rozwodów w Polsce. Choć wydaje się, że rozpad małżeństwa to sprawa wyłącznie rozstających się partnerów, to jednak najbardziej przeżywają go dzieci. 
Audio
  • Kiedy rodzice się rozwodzą... (Cztery pory roku/Jedynka)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Shutterstock.com

- Jeżeli rodzice decydują się na rozstanie, czy to formalnie czy mniej formalnie, oczywiste jest, że dziecko będzie mieszkało z jednym z nich, a drugie będzie widywało je rzadziej - mówi w "Czterech porach roku" adwokat Małgorzata Supera.

Jeżeli rodzice rozsądnie podchodzą do zagadnienia, to nikt nie będzie im regulował sposobu, w jaki opiekują się dzieckiem. Dopiero kiedy nie są w stanie ułożyć tych relacji, to taką instancją odwoławczą jest sąd. Ustawodawca założył, że rodzicom można zaufać i tak długo, jak nie dojdzie do jakiegoś konfliktu, nikt nie będzie ingerował - podkreśla gość Jedynki.

Co robić, aby w sytuacji okołorozwodowej dziecko jak najmniej ucierpiało? Jak się dzielić opieką? Czy konieczna jest pisemna umowa między rodzicami? Od jakiego wieku pod uwagę brany jest głos dziecka? Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy. 

***

Tytuł audycji: Cztery pory roku

Prowadzi: Bogdan Sawicki

Gość: Małgorzata Supera (adwokat)

Data emisji: 13.03.2018

Godzina emisji: 11.20

kh/abi

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Porwania rodzicielskie: od bezradności do krzywdy dziecka

Ostatnia aktualizacja: 15.11.2016 19:57
- Opieka nad dzieckiem powinna uwzględniać edukację, ale również kontakty dziecka z obojgiem rodziców. Dlatego tak ważne jest to, byśmy więcej rozmawiali, podpisali porozumienie rodzicielskie i ustalili plan opieki - poleca mecenas Eliza Kuna.
rozwiń zwiń